Догори
Дати відгук

Єдиного лелеку, що вижив під час граду, випустили на волю у заповіднику (фото)

Про це повідомив еколог нацпарку "Тузловські лимани"

2 хв на прочитання14 Серпня 2020, 19:52
Поділитись:

Лелеку Робінзона, який дивом вижив в шквальну зливу та град у нацпарку "Тузловські лимани" в заплаві річки Хаджидер на Одещині, відпустили на волю. Птах осліп та єдиний хто вижив під час негоди. Раніше GreenPost вже розповідав, як стихія вбила 11 лелек і понад 300 птахів інших видів. 

Деякий час, сліпий Робінзон жив зі співробітниками нацпарку "Тузловські лимани". Про це розповідає еколог парку Іван Русєв.

"Годували ми його мишами, жабами, рибою, равликами, хробаками та ін. Але в умовах обмеженого простору приміщень, він був сумним і не виявляв ніякого інтересу до будь-яких пересувань, тим більше до польоту. І ось вирішили ми його відвезти на Кордон нацпарку "Тузловська Амазонія". По приїзду, він познайомився з домашньою фауною Кордону — камерунською козою Фрумушиці, котом Скіфом і собакою Люсею. Вони швидко подружилися.

Але через деякий час ми його відправили на мілководдя, де годувалися декілька сотень куликів, чапель, чайок та пеліканів. Робінзон відразу проявив інтерес до місцевості, став проявляти активність і почав шукати собі природний корм. І раптом... Робінзон злітає вгору і летить до моря. Потім повертається і намагаючись приземлитися (приводнився), падає в густі зарості очерету. Ми його знаходимо в нетрях і знову повертаємо до берега.

На ніч забираємо в закрите приміщення. На наступний день, побігавши з ранку по мілководдю, відчувши сильний вітер, він стрімко злітає вгору. П'ять разів покружляв над Кордоном і полетів високо і далеко", - поділився вчений.

За словами еколога, можливо вже до лелеки зір почав повертатися й з'явилося відчуття рідного дому в дикій природі та свободи. Полетів Робінзон, в пошуках зграй, які зараз активно летять через Українську Бессарабію на південь в Африку. 

Тим часом, лелека спровокував ДТП під Львовом (відео).

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.