Догори
Дати відгук

Трагедія на Одещині: вбито стаю лелек та понад 300 менших птахів (фото)

2 хв на прочитання07 Серпня 2020, 13:12
Фото І.Русєва Фото І.Русєва
Поділитись:

Град і сильні зливи завдали шкоди представникам фауни  НПП «Тузловські лимани». Стало відомо, що  під найсильнішим градом загинули десять лелек. Ще двох поранених градом лелек, мешканка найближчого села забрала до себе додому.

Про трагічну загибель птахів в Татарбунарському районі Одеської області, в зоні сіл Дивізія і Вишневе, сьогодні повідомив доктор біологічних наук, експерт Українського товариства охорони птахів Іван Русєв на своїй сторінці у  Facebook.  За його словами стихія пройшла 31 липня, але повідомлення про загиблих птахів було надіслано на четвертий день після негоди.

"Всього загинуло 11 лелек, 32 кулика чибиса, 10 куликів фіфі, три сизоворонки, сотні шпаків, більше 50 дрібних горобиних птахів з яких жовті і білі плиски, Камишева вівсянки, вусаті синиці. З урахуванням того факту, що в перші кілька днів загиблих і поранених птахів ловили і з'їдали пернаті і наземні хижаки, можна припустити, що число загиблих птахів тільки на маленькій ділянці заплави річки Хаджидер загинуло щонайменше 300",-  повідомив Русєв.

Він також зауважив, що під час підрахунку загиблих пернатих, на мілководдях було дуже багато різних видів птахів, в тому числі і рідкісні блискучі ібіси, ходулочники, шилоклювки і ін. Є качки з молодим виводком.

Один з двох лелек, яких підібрала місцева жителька, вижив. Однак, він осліп від ударів градин і у нього трохи порушена координація. Його  назвали Робінзоном і  зараз птах на реабілітації.  

 Нагадаємо, пелікани та кефалі стали заручниками браконьєрів у парку "Тузловські лимани".

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.