Догори
Дати відгук

Японські науковці з’ясували, які кольори одягу холодніші в спеку

Білий поза конкуренцією, але є й інші варіанти.

1 хв на прочитання29 Травня 2023, 18:11
Поділитись:

Більшість із нас знає, що в чорному вам буде спекотніше під сонцем, а в білому — прохолодніше. Але як щодо інших кольорів? Про це розповідає «Сучасний Галілео».

Згідно з експериментом, проведеним Японським національним інститутом досліджень навколишнього середовища, окрім одягу світліших кольорів, схоже, що носіння теплих кольорів, за іронією долі, змусить вас почуватися холодніше.

В експерименті дев'ять різноколірних сорочок поло помістили на торси манекенів під японським літнім сонцем. Через п'ять хвилин витримки виміряли температуру поверхні тканини.

Результати показали, що біла сорочка була найкрутішою, за нею жовта сорочка. Обидві сорочки мали температуру близько 30 °С. Наступними за крутістю були світло-сірі та червоні сорочки. Посередині були фіолетові, сині та зелені сорочки, тоді як темно-зелені та чорні сорочки були найгарячішими з температурою поверхні понад 50 °С.

По суті це означало, що біла сорочка і чорна сорочка мали різницю температури поверхні приблизно у 20 °С!

Різниця насправді пов’язана з тим, яку довжину хвилі світла відбивають і поглинають кольори, а також теплову енергію, пов’язану з цими довжинами хвиль. Білий відбиває всі довжини хвилі світла та його тепло, тоді як чорний поглинає всі довжини хвилі світла та його тепло.

Нагадаємо, у рейтингу найспекотніших років за всю історію спостережень останні вісім років посіли перші вісім місць — науковці.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.