Пʼятниця, 30 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Яким пацієнтам не допоможуть лікарі “первинки”

Це ті пацієнти, які мають тяжкий перебіг коронавірусної хвороби

1 хв на прочитання15 Жовтня 2020, 13:34
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Деяким пацієнтам, хворим на коронавірус, не зможуть надати допомогу сімейні лікарі. Хто ці люди, розповіли у Національній службі здоров'я України.

Найперше у сімейних амбулаторіях не будуть обслуговувати пацієнтів, які входять до групи ризику. Це люди з тяжкими хронічними захворюваннями легень і серцево-судинної системи, нирковою недостатністю, імуносупресивними станами (первинний і вторинний імунодефіцити), з тяжкими алергічними захворювання або станами  аутоімунних захворювань.

Відмовлять у допомозі також хворим, які мають симптоми середнього та середньо-важкого перебігу - ядуха; ускладнення дихання; збільшення частоти дихальних рухів більше фізіологічної норми; кровохаркання; шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість).

Натомість пацієнтам надають допомогу на первинному рівні, якщо вони мають легкий перебіг захворювання - невисоку гарячку (до 38° C), що добре контролюється; нежить; сухий кашель без ознак дихальної недостатності; відсутність шлунково-кишкових проявів (нудота, блювання та/або діарея); відсутність змін психічного стану (порушення свідомості, млявість).

Як ми інформували наших читачів раніше, в Черкасах пацієнтам відмовляють у госпіталізації через брак ліжок у лікарнях.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.