Догори
Дати відгук

Який продукт здатен захистити від інсульту

Про це розповіли вчені

2 хв на прочитання27 Жовтня 2020, 22:58
Поділитись:

Вчені радять усім жінкам в постменопаузі їсти банани. Вони дозволяють скоротити ризик інсульту. Повідомляє The Daily Mail. 

Протягом 11 років фахівці проводили обстеження 90137 жінок 50-79 років. Предмет інтересу — обсяг споживання калію, наявність історії інсульту або факт смерті.

Банани, як відомо, багаті калієм. І вони здатні знизити ризик інсульту приблизно на чверть. На початок дослідження ні у кого з учасників не було історії інсультів, а їх середнє споживання калію становило 2,611 міліграма в день. Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я, в день жінкам слід споживати 3,510 міліграма і більше. Лише 16,6% учасників дослідження споживали калій в даному обсязі. Банан середнього розміру містить приблизно 430 міліграмів.

Жінки, які споживали найбільше калію, на 12% рідше переживали інсульт в цілому і на 16% рідше переживали ішемічний інсульт в порівнянні з жінками, що споживали калію найменше. Серед жінок, що не страждали від підвищеного тиску і споживали найбільше калію, ризик ішемічного інсульту був знижений на 27% і на 21% - ризик всіх типів інсульту. А ось в групі страждали від гіпертонії жінки, які споживали найбільше калію, мали знижений ризик смерті. Але ось калій у них ніяк не впливав на ризик інсульту.

Отже, активне споживання калію може принести більше користі до того, як розвинеться гіпертонія. При цьому жінки з групи активно споживали калій на 10% рідше вмирали раніше покладеного терміну. Продукти, багаті калієм включають картопля, солодка картопля, банани та білу квасолю. Необхідну дозу калію можна отримувати з'їдаючи щодня 2-3 банани. 

Нагадаємо, вчені встановили наслідки COVID-19 для суспільства: гендерна нерівність, сексуальні заборони та падіння народжуваності.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Сова чи жайворонок: від чого залежить хронотип людини і як впливає на її життя
1 хв на прочитання5 годин тому
Фото:
Радіо MAXIMUM
Дихайте на здоров'я: лікар розповіла про користь морського повітря
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
Рівняни
На Рівненщині до найчистішого лікувального озера відновлюють дорогу (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
himanaliz.ua
Концентрація формальдегіду й діоксиду азоту в повітрі Києва у 4-6 разів перевищує норму
2 хв на прочитанняВчора
Оголошено повторний конкурс на посаду голови Нацслужби здоров’я
1 хв на прочитанняВчора
Радуцький сподівається, що восени завдяки прийняттю законопроєкту № 4142 буде створено службу з боротьби з біологічними загрозами
2 хв на прочитанняВчора
Ще дві «бронзи» для України: у вільній боротьбі та в артистичному плаванні
1 хв на прочитанняВчора
«Конкурс «Хто швидше натягне собі статтю ККУ»: мер Дніпра перевищує повноваження, аби тільки змусити людей вакцинуватися
1 хв на прочитанняВчора