Понеділок, 26 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Скільки коштуватиме газ і світло взимку

За електроенергію можна не хвилюватися, а дизпаливо і газ можуть піднести неприємні “сюрпризи”

1 хв на прочитання05 Жовтня 2020, 16:26 6946
Фото: pixabay.com Фото: pixabay.com
Поділитись:

До кінця року ціна на газ для населення зросте, а ціни на електроенергію залишаться стабільними. Такий прогноз дав енергетичний експерт Геннадій Рябцев

“До кінця року ціна на газ зросте на третину. Газ - це сезонний товар, максимальні ціни на який формуються у березні кожного року. Упродовж нинішнього року через коронакризу газ істотно дешевшав у Європі, але в Україні ми його не побачили. Більше того, тепер ціна на газ для населення та промисловості зрівнялася”, - сказав Рябцев

Експерт додав, що ціни на електроенергію зростатимуть меншими темпами, ніж на газ. Це пов'язано з тим, що основний вплив на ціну електричної енергії матимуть газ і вугілля. Частка ТЕЦ у загальному виробництві української електроенергії не перевищує 20 відсотків. Отож, цьогоріч очікують максимум 20 відсотків зростання електроенергії для населення у ціні.

Складніша ситуація з дизельним паливом. Адже, як пояснює Рябцев, 80 % споживання дизпалива - імпорт. Ціна на нього напряму прив'язана до вартості гривні. Кожна зайва гривня в курсі - це плюс п’ятдесят копійок до ціни дизпалива через два тижні. 

Як ми вже писали раніше, транзит російського газу через Україну досяг максимуму. Добові обсяги транзиту російського газу по території України зросли до 174 млн куб. м. З початку року обсяг транзиту досяг 40 млрд кубометрів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.