Догори
Дати відгук

Які ліки змішувати небезпечно не тільки для здоров'я, а і для життя

У цьому списку ліки від застуди та аспірин.

1 хв на прочитання18 Грудня 2021, 15:31
Поділитись:

Коли ми водночас боремося з декількома недугами, то часто не замислюючись приймаємо за один раз кілька ліків. Однак вживати деякі медикаменти разом може бути небезпечно не тільки для здоров'я, але і для життя. Про це повідомляє Doctor.

Знеболювальне та ліки від застуди

Зазвичай до складу таблеток від застуди, нежиті та грипу входить парацетамол, який позбавляє головного болю, знижує температуру і загалом покращує самопочуття. Але водночас парацетамол нерідко міститься у болезаспокійливих засобах. Прийнявши обидва препарати одночасно, ви ризикуєте вкрай нашкодити печінці, адже найімовірніше перевищите допустиму дозу парацетамолу на день — 4 г.

Кальцій та препарати проти діареї

Ці таблетки не варто змішувати з тієї ж причини, що й попередні. Річ у тім, що ліки від проносу містять лоперамід, який допомагає кишківнику формувати твердіші фекалії. Кальцій має приблизно такий самий ефект на організм, тому, діючи одночасно, ці препарати можуть призвести до запорів.

Ібупрофен, диклофенак та аспірин

Ця трійця, мабуть, найгірше поєднання медикаментів. Всі вони містять нестероїдні протизапальні засоби, які мають однаковий ефект на організм. Вживання всього і відразу може призвести до передозування, яке загрожує різними наслідками — від звичайної нудоти до небезпечної для життя кровотечі в кишківнику.

Також ми наводили три міфи про імунітет.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.