Догори
Дати відгук

Як зрозуміти, чому болять ноги й коли з цим потрібно поспішати до лікаря: консультує флеболог

Звідки береться біль у ногах — 7 головних причин.

2 хв на прочитання23 Січня 2023, 21:03
Поділитись:

Причин виникнення болю в ногах є велика кількість. Лікар-флеболог Денис Мещеряков вирішив скласти таку собі «шпаргалку», розставивши по поличках головні причини.

1️) Варикоз. Це можуть бути тягнучі болі по ходу варикозних вен, болючість в області гомілок (великі вени розташовуються по внутрішній поверхні стегна і гомілки, а також по задній поверхні гомілки).

Також при варикозі відзначається підвищена втома в ногах, набряклість, нічні судоми.

2️) Неврологічна патологія. Дуже часто симптоми схожі з варикозом і часто, щоб відрізнити одне від одного, необхідно провести низку діагностичних заходів.

Але при неврологічній патології тягнучі болі найчастіше виникають по зовнішній поверхні стегна і гомілки, з іррадіацією в сідницю та пальці ніг. Можуть бути відчуття поколювання, дрижаки, оніміння.

Ще дуже часто ниючі болі виникають саме в лежачому положенні.

3️) Облітеруючий атеросклероз (артеріальна патологія). Болі при ходьбі: зазвичай пацієнт може пройти невелику відстань і після цього повинен посидіти відпочити, тому що сильно починають боліти ноги. При прогресуванні захворювання відстань, яку може пройти пацієнт, зменшується. Також пацієнт зазначає, що ноги стали дуже сильно мерзнути, холодні в будь-яку пору року.

У такому випадку потрібна консультація ангіохірурга. Із цим захворюванням краще не жартувати, саме воно призводить до гангрени!

4️) Тромбофлебіт. Може бути як самостійним захворюванням, так і ускладненням варикозу. За наявності тромбу в варикозній вені пацієнт відчуває різку болючість по ходу варикозної вени, шкіра стає на вені щільною, болісною та гіперемованою (почервоніння по ходу затромбованої вени). Сама вена дуже щільна та болісна при пальпації.

У такому випадку слід терміново звернутися до лікаря!

5️) Тромбоз — тромб, але вже у глибокій вені. І тут пацієнт уже не бачить тих проявів, як при тромбофлебіті. Але бачить різкий виражений набряк однієї нижньої кінцівки (тромбоз глибоких вен найчастіше односторонній), болючість при ходьбі, біль у литковому м'язі.

За таких симптомів треба якнайшвидше звернутися до лікаря!

6️) Патологія суглобів. Зокрема болі в підколінній ділянці, особливо при ходьбі, спуски сходами, характерно для колінного суглоба.

7️) Передменструальний синдром. Деякі жінки скаржаться на біль і набряки лише перед місячним. Тут причини у гормонах, які утримують воду.

На щастя, все це минає з початком менструації.

Також ми розповідали про контрастний душ для ніг: чому ця профілактика варикозу не для всіх.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.