Догори
Дати відгук

Які дешеві продукти знизять тиск та врятують здоров'я

Про це розповіла американський дієтолог

2 хв на прочитання25 Листопада 2020, 22:48
Поділитись:

Високий артеріальний тиск або гіпертонічна хвороба вражає майже половину дорослого населення і вважається найбільш поширеним фактором ризику серцево-судинних захворювань. Знизити тиск вдома не за допомогою пігулок, а лише доступних продуктів цілком реально. Про це розповіла американський дієтолог Кетрін Маренго. Повідомляє Healthline. 

По-перше, дієтолог радить виключити солоні та копчені харчові продукти. Досить додати в страви всього кілька спецій і трав, щоб з часом спостерігати позитивну динаміку.

Базилік

В базиліці міститься чимало евгенолу – це природний антиоксидант, що входить до складу знеболюючих засобів, який може сприяти зниженню артеріального тиску, діючи як природний блокатор кальцієвих каналів. Тобто речовина перешкоджає руху кальцію в серці та артеріальних клітинах, дозволяючи судинам розслабитися. Також рослина сприяє розслабленню судин і розрідженню крові.

Насіння селери

Насіння селери містять залізо, магній, марганець, кальцій і клітковину. А деякі дослідження показують, що відвар на основі такого насіння може сприяти зниженню артеріального тиску. При цьому вчені повідомляють, що рослина знижує тиск тільки у тих, хто страждає від гіпертонії. Селера також діє за принципом блокування кальцію.

Петрушка

Петрушка містить вітамін С і дієтичні каротиноїди, які можуть знизити кров'яний тиск. Кілька досліджень показали, що каротиноїдні антиоксиданти знижують кров'яний тиск і холестерин, який є фактором ризику серцевих захворювань.

Часник

Часник містить сполуки сірки, що може сприяти збільшенню кровотоку і розслабленню судин. Як наслідок – знижують артеріальний тиск.

Кориця

Поки до кінця не ясно, як кориця знижує кров'яний тиск, але дослідження, проведені на тваринах показують, що спеція може допомогти розширити та розслабити судини.

Імбир

Дослідження показали, що вживання імбиру знижує артеріальний тиск кількома способами. Він діє як природний блокатор кальцієвих каналів і природний інгібітор АПФ.

Кардамон

Кардамон наповнений різними антиоксидантами, які можуть допомогти знизити артеріальний тиск. 12-тижневе дослідження 20-ти дорослих, яким нещодавно діагностували підвищений кров'яний тиск, показало, що прийом 3 грамів порошку кардамону знижує артеріальний тиск.  

Нагадаємо, лікарі розповіли про ТОП-3 солодощів, які допомагають худнути й корисно їсти щодня.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.