Догори
Дати відгук

Як засіб проти стресу: сьогодні відзначається Всесвітній день моря

Науковці встановили, що морська вода містить понад 130 мікроелементів та мінеральних сполук.

2 хв на прочитання20 Травня 2024, 09:36
Чорне море.
Фото: Larysa Slobodska Чорне море. Фото: Larysa Slobodska
Поділитись:

Море як засіб проти стресу. Перебування на узбережжі підвищує настрій та покращує психологічний стан.

Сьогодні відзначається Всесвітній день моря. Морська вода фактично є великим природним мінеральним басейном. Океани та моря покривають дві третини поверхні Землі. Чотири п'ятих морської солі складає хлорид натрію (повсякденна кухонна сіль), яка надає воді солоний смак, а решта одна п'ята — це різноманітні мікроелементи та хімічні сполуки.

Науковці встановили, що морська вода містить понад 130 мікроелементів та мінеральних сполук, які ефективно впливають на опорно-рухову систему. Тому відпочинок на морі часто рекомендують людям із захворюваннями суглобів та хребта, хоча конкретний вплив кожного мінералу є індивідуальним. Морська вода також містить усі атмосферні гази, включно з невеликою кількістю інертних газів.

Вважається, що чим солоніше море, тим більше воно корисне. В цьому контексті особливо славиться Мертве море, де на кожен літр води припадає від 260 до 310 г солей.

Морська вода стимулює метаболізм, активізуючи обмінні процеси в клітинах, що покращує їх стан. Це сприяє зміцненню серцево-судинної системи, покращенню кровообігу, а також допомагає знизити частоту серцебиття та нормалізувати кров'яний тиск.

Лікування у морських санаторіях рекомендують пацієнтам з ішемією головного мозку та супутніми захворюваннями. Вдосконалення метаболічних процесів, поєднане з плаванням, особливо корисне для людей із зайвою вагою, оскільки вага починає знижуватися.

Морське повітря та вода збільшують імунітет, роблячи людину стійкішою до захворювань. Морська вода багата на йод, який підтримує функцію щитоподібної залози та вироблення життєво важливих гормонів.

Робота та повсякденні турботи часто призводять до хронічної втоми. Однак відпочинок на морі може захистити від цього розвитку подій. Навіть короткий тиждень на узбережжі може підвищити настрій, а тритижневий відпуск може зробити чудеса: ви повернетеся додому оновленим, у гарному настрої та повним енергії.

Прогулянки по морському березі активують рефлексогенні точки на ступнях і тренують м'язи ніг, сідниць та пресу.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.