Догори
Дати відгук

Як вгамувати головний біль без ліків

Лікар розповів, як впоратися з головним болем без пігулок

2 хв на прочитання25 Червня 2022, 11:16
Поділитись:

У всьому винні стреси

Головний біль – це одне з найчастіших нездужань, які зазнають люди. Іноді тригером стають магнітні бурі, які регулярно відбуваються в космосі.

І все-таки, на думку медиків, найчастіше головний біль викликають стреси та хронічні захворювання судин.

Лікар-терапевт Михайло Когтьов розповів, коли головного болю можна позбутися без медичних препаратів, а в яких випадках слід звернутися до лікаря.

- Всі види головного болю можна розділити на два типи: первинні - ті, які з'являються самі по собі, і вторинні, коли біль голови - це наслідок захворювання. Без медичних препаратів можна позбутися лише первинних, – зазначив експерт.

Розслабтеся, і голова перестане боліти

За словами медика, найчастіше у людей виникає «головний біль напруження». Найчастіше його причини – стреси, переживання, депресії, тривожні розлади. Кора головного мозку працює надто інтенсивно, тому виникає м'язова напруга. Такий біль можна усунути без ліків за допомогою релаксації.

– Можна зайнятися медитацією, йогою чи різними дихальними практиками. Все, що відволікає увагу людини від її проблем та внутрішніх конфліктів, буде корисно для оздоровлення організму, – підкреслив Михайло Когтьов.

Коли треба йти до лікаря?

А ось із частими мігренями без допомоги лікаря та лікарської терапії не впоратися. Особливо це варто пам'ятати тим, у кого вже діагностовано проблеми із серцем чи судинами, хто переніс інсульт, інфаркт, страждає від гіпертонії.

Як каже Когтєв, треба прислухатися до свого організму та його підказок, не ігнорувати сигнали, які свідчать про наявність серйозних проблем. Одним з них є нудота та позиви до блювання. Якщо таке виникає одночасно з головним болем, слід негайно звернутися по допомогу до фахівців.

До слова, названо продукти, що підвищують ризик смерті на 40%.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.