Догори
Дати відгук

Як українцям зробити тест ПЛР безкоштовно

Про це розповіли лікарі

2 хв на прочитання11 Листопада 2020, 23:55
Поділитись:

Безкоштовний тест на коронавірус можуть зробити українці, у яких спостерігаються яскраво виражені симптоми захворювання, включаючи ГРВІ, вірусної пневмонії або важкого гострого респіраторного синдрому. Якщо у вас кашель, температура, задишка, тоді вам можуть зробити безкоштовний тест на COVID-19. Про це повідомляє "OBOZREVATEL".

При цьому членам сім'ї пацієнта з підозрою на коронавірусну інфекцію, а також всім, хто контактував з ним, можуть зробити безкоштовні тести тільки при наявності симптомів COVID-19.

Якщо людина підозрює у себе коронавірус, то перше, що потрібно зробити — це подзвонити своєму сімейному лікареві. Номер телефону лікаря вказано в декларації або на сайті поліклініки. Саме лікар приймає рішення про тестування.

Якщо температура тіла складає більше ніж 38-38,5 градусів і неможливо додзвонитися до сімейного лікаря, то потрібно викликати швидку допомогу за номером 103.

Якщо у хворого немає сімейного лікаря, то декларацію можна укласти навіть телефоном. У цьому допоможуть в реєстратурі поліклініки. Також можна зателефонувати на гарячу лінію Національної служби здоров'я за номером 1677.

Якщо у людини спостерігається висока температура і присутні виражені симптоми COVID-19, але швидка не хоче приїжджати, то можна зателефонувати на гарячу лінію Кабінету міністрів України за номером 1545.

Додому до пацієнта надсилають мобільну бригаду для проведення ПЛР-тесту. Хворого просять вийти на вулицю і почекати поки приїдуть лікарі. У машині медики візьмуть мазки з носа і горла і скажуть, коли будуть готові результати тесту.

Буває так, що через високу завантаженість тест на коронавірус можна чекати до 10 днів. Про результати пацієнту телефоном повідомить сімейний лікар і призначить необхідне лікування.   

Нагадаємо, раніше ми розповідали, які основні симптоми легкої форми COVID-19, яку можна лікувати вдома (відео).

Крім того, ми повідомляли про ТОП-3 симптоми того, що організму не вистачає вітамінів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost