Догори
Дати відгук

Як сьогодні відбудовуються села після червневих паводків: Прикарпаття (відео)

Її оселю разом з іншими господарськими будівлями засипав камінням та землею селевий потік

2 хв на прочитання29 Жовтня 2020, 10:35
Фото: Суспільне Фото: Суспільне
Поділитись:

Паводки стали серйозним випробуванням для жителів Західної України.  Негода підтопила  понад 300 населених пунктів.  Через паводки з підтоплених сіл на    евакуювали тисячі людей, у чотирьох областях було  підтоплено більше тисячі домогосподарств.

Наразі, укріплення берегів потребують майже всі населені пункти громади, крім села Устеріки. Крім будівель та городів, у Білоберізькій ОТГ вода пошкодила і дороги. Найбільше, за словами заступника голови Білоберізької ОТГ Василя Пилип’юка, у червні Черемош, який вийшов з берегів, пошкодив берегоукріплення та дорогу на ділянці Розтоки-Барвінків. Зараз проїзд тут відновлено, а техніка укріплює берег.

"На ліквідацію наслідків негоди Білоберізька ОТГ отримала під час першого траншу півтора мільйона гривень. Це гроші на відновлення мостів та мостових переходів, об’єктів соціальної інфраструктури. Всі кошти використали в повному обсязі. Роботи на об’єктах уже завершені. Під час другого траншу ми отримали три мільйони 300 гривень на будівництво берегоукріплення на потоці Сухий в селі Білоберізка. Зараз заключний договір з підрядником, і розпочалися роботи з берегоукріплення", - зазначив Василь Пилип'юк.

Так, жительці села Хороцеве  Руслані Кубайчук, яка через негоду у червні залишилася без дому, будують нове житло, ідеться у сюжеті Суспільного. Її оселю разом з іншими господарськими будівлями засипав камінням та землею селевий потік, який ішов з гір.

Під час першої хвилі паводку у червні цього року селевий потік забрав усе її майно: одяг, меблі, кухонну техніку та телевізор. У будинку провалилася підлога. Зараз про повінь нагадує безліч гірського каміння на подвір’ї та в будинку. Сьогодні жінка проживає у сусідньому селі зі своїми двома доньками.

"Вона була віднесена до першої категорії постраждалих. Було виділено 300 тисяч гривень. Плюс було виділено одноразову допомогу для придбання речей першої необхідності та продуктів харчування з бюджету Білоберізької сільської ради у розмірі п'ять тисяч гривень. І також депутати однієї із політичних сил проявили ініціативу, щоб збудувати будинок постраждалій", - розповів заступник голови Білоберізької ОТГ Василь Пилип'юк.

Роботи на будівництві виконані приблизно на 65 %, каже Василь Пилип’юк. Тут вже звели будівлю каркасного типу, яку частково утеплили мінватою. Далі облаштовуватимуть внутрішні приміщення.

Сусіди Руслани Кубайчук почали укріплювати габіонами берег, який забрав селевий потік. Також екскаватором, який дала сільська рада, прокопали невеликий канал, щоб, у разі дощів, по ньому могла стікати вода.

Як ми вже писали, є три основні причини катастрофічних паводків у Карпатах.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Сміттєпереробні заводи Полтавська область Відходи
На Полтавщині визначають ділянки для будівництва сміттєпереробних заводів
1 хв на прочитаннягодина тому
16 квітня свято Всесвітній день голосу та дивовижні факти про вміння людини говорити
Всесвітній день голосу: дивовижні факти про вміння людини говорити, співати
2 хв на прочитання2 години тому
одне з київських озер після "покращення". Природного берега не залишилося зовсім. Фото КЕКЦ
Понад 330 тисяч гривень збитків на розчистці озера Гнилуша в Києві: повідомлено про підозру підряднику
1 хв на прочитання4 години тому
Орхідеї Пересадка квітів Домашні квіти
Як зрозуміти, що орхідею час пересаджувати: єдина вірна ознака
1 хв на прочитання5 годин тому
Камені, якими можна прикрасити сад (ФОТО)
1 хв на прочитання5 годин тому
Поєднання, яке може створити гармонійний образ, що привертає увагу та радує око: чудовий мікс для саду (ФОТО)
1 хв на прочитання12 годин тому
Вирощуємо комплексне добриво для всіх кімнатних рослин: хитрий метод
1 хв на прочитанняВчора
Догляд за хаконехлоєю — це приємне та невимушене заняття (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора