Догори
Дати відгук

Як схуднути, маючи залежність від шкідливої їжі

Фітнес-тренер ділиться лайфхаком.

3 хв на прочитання21 Листопада 2021, 07:45
Поділитись:

Фітнес-тренер Віктор Мандзяк розповідає, що одна з основних причин, чому «безшерстим приматам» так важко xуднути — генетично детермінована залежність від солодкої, жирної та солодко-жирної їжі.

«Уявіть ситуацію: алкоголік в третьому коліні, наперекір сімейній традиції — пити на сніданок, обід і вечерю, вирішив зав'язати з оковитою. Які в нього шанси в боротьбі із зеленим змієм, якщо тесть виділив цілу полицю в холодильнику під «40-відсотковий етанол»?» — запитує Віктор Мандзяк.

Тому він пропонує дієти за принципом «пияк окремо, горівка окремо».

«Якщо ви прийняли тверде рішення влізти в джинси, в які вже роками не те що нога, рука ваша пролізти не може, а холодильник переповнений жирно-солодкою їжею, то, вірогідно, джинси прийдеться віддати подрузі, яка вже давно накинула на них оком.

Тобто якщо ви від чогось залежні, і ця залежність стоїть у вас на шляху до цілі, тримайте цей стимул якнайдалі від себе.

 

Найкраща схованка для їжі, яка протиставляється вашим грандіозним планам — пропхати ногу в ту кляту штанину джинсів часів вашої стрункої юності — супермаркет», — радить фітнес-тренер.

Він говорить, що ймовірність проміняти холодним зимовим вечором овочевий салат із хеком, «який вже тут і зараз», на тістечко, заради якого потрібно «одягнутись, озутись, спуститись, пройти три квартали під пронизливі звуки північного вітру, простояти в черзі на касі», доволі низька.

Фітнес-тренер наголошує, що будь-яка перепона на шляху до їжі зменшує імовірність її споживання. Тому слід створювати умови, аби потрібна їжа була під рукою, доступною, а також перешкоди на шляху до тієї, споживання якої треба мінімізувати.

Завчасно почистіть мандарини і поставте на стіл, покладіть туди і яблука; приготуйте смачний овочевий салат, нехай чекає вас в холодильнику на тарілці. Шоколадку запхайте в комору на верхню полицю, до якої можна дістатись тільки за допомогою спеціального стільця. Спеціальний тілець віддайте злим сусідам, які бувають вдома рідко, і не люблять, коли їх турбують через дрібниці. Я, звісно, гіперболізую, але суть, думаю, ви вкурили», — говорить Віктор Мандзяк.

Якщо ж ваші домашні не поділяють вашого потягу до схуднення («мої траву їсти не будуть»), фітнес-тренер радить шукати з ними компроміс — наприклад, нехай вживають їжу, яку вам бачити не бажано, поза межами дому. І хоча від таких змін усі будуть у виграші, Віктор Мандзяк попереджає, що рідні будуть бунтувати, бо змін ніхто не любить.

Він наголошує, що не є прихильником виключення певних продуктів із раціону навіть при сxудненні, тому пропонує вдатися до такого способу лише тоді, «якщо ви не здатні вдовільнитися декількома квадратиками шоколаду і зупиняєтесь аж тоді, коли мнете в руках саму фольгу».

Інший варіант — щодня заходити в магазин смаколиків і купувати лише ту кількість солодкого, яка не перешкоджатиме процесу схуднення.

«Зайшли, взяли 30 г «корівки» — і додому», — пропонує фітнес-тренер.

Також ми розповідали, що ви їсте не так: секрет зайвої ваги може виявитися дуже простим.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Жінка з бізнес-класу спричинила повернення літака, який летів з Маямі: лайнер розвернувся просто над океаном
1 хв на прочитання2 години тому
Несподівано: дієтолог відзначила найкорисніший напій для печінки
1 хв на прочитання4 години тому
golos.ua
"Тисяча Зеленського" для людей 60+: є те, що вони не зможуть купити в аптеках
1 хв на прочитання6 годин тому
Фото з відкритих джерел
COVID: статистика нових заражених приголомшує, кількість госпіталізацій зростає
1 хв на прочитання7 годин тому
Посоліть свій шампунь: як досягнути кращого ефекту, ніж за допомогою дорогих засобів догляду
3 хв на прочитання9 годин тому
Смерть від звичайних, раніше виліковних хвороб - супербактерії вбивають мільйони людей
2 хв на прочитання10 годин тому
10 секретів, які допоможуть зберегти сексуальну гармонію в парі: розповідають сексологи
2 хв на прочитання16 годин тому
Що таке псевдоекологічна продукція і чому її вилучатимуть з обігу?
1 хв на прочитанняВчора