Догори
Дати відгук

Як економити бензин і дизельне паливо: 12 способів

Максимально використовуйте кінетичну енергію автомобіля, що їде.

3 хв на прочитання06 Грудня 2020, 07:00
Поділитись:

Кожен заїзд на заправку передбачає схуднення вашого бюджету на 200-300 і більше гривень, після кількох таких заправок виникає питання: як же можна заощадити паливо? Якщо машина для вас незамінний засіб пересування і відмовитися від неї не можна, скористайтеся нашими порадами, як економити бензин, а, отже, і сімейний бюджет.

Звичайно, найрозумніше рішення для економії палива - вибрати економну машину. Але якщо у вас вже є автомобіль і змінювати ви його не плануєте, то скористайтеся корисними рекомендаціями.

ТОП-12 способів економії бензину

 1. Слідкуйте за справністю машини. Вчасно проходіть ТО, тому що будь-яка несправність автомобіля збільшує витрату палива (іноді вдвічі). Наприклад, зношений двигун збільшує витрату палива до 20%, засмічений повітряний фільтр - до 10%, а невідрегульований розвал-сходження - ще 10%.
 2. Позбудьтеся зайвих кілограмів в багажнику авто. Якщо на даху вашого автомобіля встановлений багажник, подумайте, чи дійсно він вам потрібен щодня. Зніміть його і заощадите 10% бензину.
 3. Користуйтеся найекономічнішим режимом їзди на максимальній передачі з мінімальною швидкістю. Якщо ваш автомобіль передбачає економічний або зимовий режим - не забудьте його ввімкнути. Плавна їзда з рівномірною швидкістю дозволяє заощадити до 30% бензину.
 4. Слідкуйте за тиском у колесах. Зниження тиску на 2 кг/см2 збільшить витрату палива приблизно на 2-3%. Але не перекачуйте колеса, адже тоді збільшиться навантаження на підвіску, а значить, ремонт не змусить себе довго чекати. Крім того, перекачане колесо на дорозі може розірватися з усіма можливими наслідками. Тиск в шинах повинен бути завжди в нормі.
 5. Закривайте вікна і вимикайте кондиціонер. Відкриті вікна при русі на швидкості більше 50 км/год призводять до перевитрати палива на 8%, а ввімкнений кондиціонер збільшує витрату бензину на 15%.
 6. Глушіть мотор, якщо час очікування більше хвилини. Уникайте пробок, нехай краще ваша дорога буде довшою, але й економія палива наприкінці місяця виявиться істотнішою. Час стояння в пробці за витратою палива еквівалентний проїзду 60 км по трасі зі швидкістю 80-90 км/год. Яндекс-Пробки дозволять вам уникнути пробок і скористатися незавантаженим автомобілями маршрутом.
 7. Не прогрівайте двигун 10-15 хвилин. Достатньо, щоб зрушилася з місця стрілка покажчика температури, і вже можна не поспішаючи їхати. Поки ви прогріваєте двигун - бензин безповоротно згорає.
 8. Максимально використовуйте кінетичну енергію автомобіля, що їде. Натискайте на педаль газу і гальма якомога рідше, адже після гальмування доведеться розганятися, а це збільшує витрату бензину.
 9. Вимикайте в автомобілі все зайве! У першу чергу фари, протитуманки і гучну музику, адже все це збільшує витрату палива на 5-10%.
 10. Заливайте якісне паливо. Не варто заливати 92-й бензин замість 95-го. Вартість цих марок відрізняється приблизно на 5%, але 95-й дозволить знизити витрату палива на 10-15%. Крім того, заправляйтеся лише на перевірених заправках, це вбереже від неякісного палива і, отже, від можливого ремонту надалі.
 11. Заведіть маршрутний комп'ютер і ввімкніть на ньому режим миттєвої витрати палива. Цей прилад навчить, як заощадити приблизно 10% палива.
 12. Допоможіть заощадити бензин сусідові або другу. Запропонуйте йому, якщо вам по дорозі, їздити по черзі - на роботу, в супермаркет, в школу за дітьми, так ви скоротите поїздки на власному автомобілі, а, значить, заощадите паливо.

Всі рекомендації легкі у виконанні, якщо взяти їх за правило. Зверніть увагу на способи економії палива 2, 3 і 5. Якщо ви скористаєтеся ними негайно, то вже завтра заощадите 15-20% бензину.

За матеріалами "Домашні фінанси"

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.