Догори
Дати відгук

Через міські басейни Україна ледь не втратила врожай

Нинішній урожай встановив антирекорд через те, що науковці не змогли спланувати та врахувати всі ризики для зернових

2 хв на прочитання05 Жовтня 2020, 15:28
Фото: pixabay.com Фото: pixabay.com
Поділитись:

Низький врожай зернових у 2020 році пов'язаний не стільки із несприятливими погодними умовами, як із прорахунками у довгостроковому плануванні. Таку думку одразу кілька експертів висловили на прес-конференції “Тотальне подорожчання: як зміниться вартість товарів і продуктового кошика до зими?”.

“Ми вже втратили від 10 до 15 млн тонн експортного зерна, що значно підкосило валютні надходження. Основні причини - це погодні умови. Але є вагоміший фактор - це податкова державна політика, яка вбиває аграріїв”, -сказав голова Союзу українського селянства Іван Томич.

Його думку підтвердив заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", член-кореспондент НААН Микола Пугачов. 

“Погода, звичайно, продемонструвала вразливість нашого сільського господарства. Але ще в грудні 2018 року ВРУ вирішила, що в Україні головним є не сільське господарство, а будівництво басейнів у містах України. Тому забрали половину заробітної плати із науковців-аграріїв на це будівництво. Це дуже вдарило по економічному плануванню та прогнозуванню”, - сказав Пугачов.

Нагадаємо, в 2019 році Україна мала черговий рекордний урожай в 75 млн тонн зерна, а от прогнози на цей рік – невтішні. Якщо на початок серпня 2020 прогноз був на рівні 70−72 млн тонн, то на початок вересня цифри «просіли» до 68 млн тонн. 

Причина - пізня весняні заморозки, аномально спекотне літо та лісові пожежі, які дісталися і до нив із посівами. 

Тим часом українські аграрії благають державу про допомогу та погрожують перекрити траси, якщо їх не почують. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.