Догори
Дати відгук

Визначено симптоми, які збільшують ризик смерті від COVID-19 в 6 разів

У дослідженні взяли участь 3744 пацієнти з COVID-19, з яких у 82 % спостерігалися неврологічні проблеми.

1 хв на прочитання13 Травня 2021, 09:12
Визначено симптоми, які збільшують ризик смерті від COVID-19 у шість разів Визначено симптоми, які збільшують ризик смерті від COVID-19 у шість разів
Поділитись:

Вчені з Медичної школи Університету Піттсбурга  назвали симптоми, через які ризик летального результату від коронавірусної інфекції збільшується в шість разів.

Так, згідно з висновками дослідників, оприлюдненими у  JAMA Network Open, неврологічні хвороби збільшують ризик смерті від коронавірусу.

У дослідженні взяли участь 3744 пацієнта з COVID-19, з яких у 82 % спостерігалися неврологічні проблеми, в т. ч. головний біль, втрата нюху або смаку. У половини пацієнтів була зафіксована гостра енцефалопатія, яка приводила до інсульту та коми.

Часто пацієнти перебували у стані зміненої свідомості, були пригніченими або, навпаки, збудженими.

Вчені також встановили, що наявність у пацієнта неврологічного стану будь-якого типу — від захворювань головного, спинного мозку та нервової системи до хронічної мігрені, деменції або хвороби Альцгеймера — вдвічі збільшувало ризик розвитку неврологічних ускладнень, пов'язаних із коронавірусом. 

 Нагадаємо, в Україні від ковіду готові вакцинуватися 63 %  громадян.  Станом на сьогодні у країні за весь час пандемії  захворіло  2 135 886 осіб.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.