Догори
Дати відгук

Вирубка, сміття та гідротехнічні споруди є головними причинами повеней (відео)

Про це заявила голова Всеукраїнської екологічної ліги

1 хв на прочитання25 Червня 2020, 22:55
Фото "1+1" Фото "1+1"
Поділитись:

Очільниця Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко вважає, що головною причиною паводків у західних областях України є вирубування лісів на високогір'ї. За її словами, у горах висота верхньої межі лісу уже зменшилася від 1400 метрів до 1200 метрів.

Про це Тимочко заявила під час ток-шоу "Право на владу".

"Крім того, за цей час у Карпатському регіоні відбулося хаотичне будівництво саме гідротехнічних споруд, зокрема малих ГЄС. Чого варта ця ідея будівництва каскаду шести ГЄС у верхній течії Дністра — не дай Боже, це буде зроблено!" - зазначила Тимочко.

Очільниця Всеукраїнської екологічної ліги додала, що ці гідроспоруди затримують проходження води. За її словами, важливим чинником масштабів повеней є засміченість територій, зокрема у лісах.

"Ви говорите про ці вирубки — беруть лише цінну деревину. Пливе по річці тотально сміття побутове, а крім того, в лісі залишають все, крім цінної деревини, — все, що менше діаметром 20 см. Ніхто його не бере, не обробляє, не використовує. І при таких масах води це все захаращується, зноситься — і тоді масштаби повені збільшується в рази, вода не проходить вільно", - зауважила Тимочко.  

 

Нагадаємо, прокуратура Прикарпаття відкрила кримінальне провадження через масову вирубку лісів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.