Догори
Дати відгук

Викинутий недопалок може коштувати 2,5 тисячі гривень

Депутати сподіваються, що закон після всіх доопрацювань буде ухвалений восени.

2 хв на прочитання08 Липня 2020, 13:19
pixabay pixabay
Поділитись:

У новому законопроєкті про управління відходами за викинуте з вікна автівки сміття або, наприклад, недопалок доведеться заплатити 2,5 тисячі гривень штрафу. Про нові штрафи та їх розмір ідеться у повідомленні  tsn.ua.

За підрахунками BBC, щорічно більше ніж чотири трильйони недокурків потрапляють не в смітник, а прямо в природу.  За словами  одного з ініціаторів проєкту Закону «Про управління відходами» 2207-1д , народного депутата Олега Бондаренка, штрафи за викидання сміття в Україні були запроваджені і раніше, але їхні суми були маленькими.

"Це стосується взагалі всього сміття, яке може викидатися з автомобілів, з вікна автобусів маршрутних таксі, тролейбусів, трамваїв, іншого транспорту. Дійсно цей штраф був запроваджений раніше. Та його розміром порушників не налякати. За сміття викинуте з потягу, - до 170 гривень, а з транспорту або судна – платіть 17 гривень! Нове покарання, що пропонують у законопроекті, більше – від 1700 до 2550 гривень», — зазначив Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

Накладати ці штрафи будуть правоохоронні органи, передусім — Національна поліція.  

Схожі штрафи є в інших країнах. Наприклад, за викинуте дрібне сміття у Австрії та Британії покарання - трохи більше 2,7 тисячі гривень, а от у суворому Сингапурі - майже 20 тисяч.

Нагадаємо,  нардепи доопрацювали законопроект про управління відходами.

Відомо, що даний законопроект розроблений з метою вдосконалення системи управління відходами, забезпечення законодавчого та нормативно-правового регулювання відносин у сфері управління відходами з урахуванням вимог директив Європейського Союзу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.