Догори
Дати відгук

Встановлювати термін дії сертифікату про одужання мають лікарі, а не чиновники — юрист

Тепер одужати від коронавірусу вигідніше за кордоном.

1 хв на прочитання15 Листопада 2021, 11:12
Сертифікат Сертифікат
Поділитись:

Як відомо, Кабінет міністрів України скоротив термін дії сертифікату про одужання від COVID-19 до 105 днів. Ідеться про внутрішні та міжнародні сертифікати, тим часом тривалість іноземного сертифіката про одужання  залишилася без змін — 180 днів.

Експерти вважають, що ці зміни продиктовані не тим, що українські протоколи лікування коронавірусу відрізняються від закордонних, а тим, що рішення приймають некомпетентні люди.

Юрист Олександр Пономаренко переконаний, що в цій ситуації варто «танцювати» від думки фахових лікарів, а не чиновників, які до того ж не є фаховими правниками.

«Із юридичного погляду нічого не змінилося: театр абсурду та правовий нігілізм продовжують втілюватись у життя недолугими та некомпетентними державними управлінцями. Вам чудово відома позиція лікарів, які ще лишаються вірними клятві Гіппократа і здоровому глузду: люди, які перехворіли, не потребують вакцинації не місяць і не два, а принаймні 5–10 років, і це за умови, що вони житимуть у середовищі, де не буде нових випадків зараження, якщо ж такі люди продовжують жити в контактах із хворими, то вакцинація їм не потрібна у принципі», — сказав у коментарі GreenPost Олександр Пономаренко.

Нагадаємо, у «Дії» з'явився COVID-сертифікат для людей, які одужали від коронавірусу.

Раніше ми розповідали, що МОЗ і Кабмін називають різні терміни дії сертифікатів про одужання: кого слухати.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.