Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • «Все буде добре»: що сильніше ви в це вірите, то більша ймовірність, що буде навпаки — пояснює лікар

«Все буде добре»: що сильніше ви в це вірите, то більша ймовірність, що буде навпаки — пояснює лікар

Це працює у науці, політиці, повсякденному житті.

1 хв на прочитання23 Травня 2022, 01:40
Поділитись:

Багато кому хочеться вірити в те, що все буде добре. Однак кандидат медичних наук, автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров’я Андрій Біловешкін пояснює, що ймовірність того, що все насправді буде добре, якраз зворотно пропорційна вірі в це.

«Віра в сприятливе майбутнє (belief in a favorable future (BFF)) — це цікаве когнітивне спотворення, коли ми переконані в чомусь так сильно, що вважаємо безглуздим сперечатися та переконувати інших у цьому. Адже це очевидно настільки, що з часом інші люди самі до цього прийдуть самі і без нашої допомоги! Адже це так очевидно!» — говорить лікар.

Він пояснює, що небезпека такої віри в тому, що вона засліплює і призводить до бездіяльності: людина перестає працювати над досягненням того, у що так вірить, розмовляти про це і зменшує можливість у майбутньому того, у що так безоглядно вірить.

«Це працює у науці, політиці, повсякденному житті. Наприклад, ми можемо вірити, що інші люди самі по собі неминуче прийдуть до розуміння важливості здорового харчування, турботи про сон, обстеження тощо, адже для нас це так очевидно! На жаль, не прийдуть», — відзначає Андрій Біловешкін.

Він наголошує, що краще майбутнє потрібно створювати самим засукавши рукави, а не плещучись у дофамінових хвилях приємних думок та вірувань.

Також ми наводили 10 ознак, що ваше психічне здоров'я погіршилося.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.