Догори
Дати відгук

ВРУ фактично дозволила Юрію Вітренку повноцінно керувати Міненерго

Парламентарі більшістю голосів підтримали президентські правки, які розширюють повноваження т. в. о.

4 хв на прочитання23 Лютого 2021, 13:07
ВРУ дозволила Юрію Вітренку фактично виконувати обов'язки міністра енергетики, хоча він і не затверджений на цю посаду. ВРУ дозволила Юрію Вітренку фактично виконувати обов'язки міністра енергетики, хоча він і не затверджений на цю посаду.
Поділитись:

Верховна Рада підтримала законопроєкт, який дозволяє т. в. о. міністрів мати рівні владні повноваження із чинними міністрами. Про це стало відомо 23 лютого під час позачергового засідання ВРУ, яке зібрав особисто президент України. 

Законопроєкт на парламентській трибуні представив представник президента України у ВРУ Руслан Стефанчук. 

Він звернувся до народних депутатів із проханням підтримати пропозиції Президента України до Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби з пропозиціями Президента України від 18 лютого 2021 року» № 4531.

Після цього народні обранці почали ставити доповідачеві запитання. Нардеп Олександр Колтунович зауважив, що не згоден із рішенням президента розширити повноваження тимчасово виконуючих обов'язки. Як приклад, навів ексміністерку охорони здоров'я Уляну Супрун, яка понад три роки перебувала в цьому статусі. 

«Чи потрібно нам, коли енергетика знаходиться у небезпеці через конкретну людину (розуміється Юрій Вітренко — ред.) ламати законодавче поле через коліно?» — риторично запитав Ковтунович.  

Представник президента Руслан Стефанчук відповів, що зараз парламент зібрався, аби «виправити недоречність», яка заважає функціонувати профільному міністерству, а не «писати конкретний закон під конкретну людину». 

Після цього Колтунович заявив, що поправки, за які збирається голосувати ВРУ, — це фактично спроба наділити повноваженнями профільного міністра Юрія Вітренка, кандидатуру якого на посаду очільника профільного міністерства нардепи не підтримали двічі. 

Стефанчук у відповідь майже дослівно повторив свій попередній виступ.

Слово взяв нардеп Бондар, який поскаржився на те, що чинна система конкурсів на заміщення вакантних посад результативно не працює, а влада не поспішає щось змінювати у цій царині. 

Стефанчук у відповідь закликав до співпраці у реформуванні неефективних норм законодавства.

Слово взяв нардеп Сергій Власенко. Він емоційно заявив, що поправки до закону, які пропонує Володимир Зеленський, мають на меті усунути контроль парламенту над Кабміном шляхом створення «вічних» виконуючих обов'язків. 

Стефанчук своєю чергою, заявив, що Зеленський не має на меті узурпувати владу та президента цікавить винятково «баланс роботи інституцій». 

Ірина Геращенко у своєму виступі нагадала Зеленському, що Україна — це парламентсько-президентська республіка й назвала ситуацію з Юрієм Вітренком, якого ніяк не можуть затвердити на посаді міністра енергетики, «ляпасом парламенту». 

Потім із парламентської трибуни виступив голова підкомітету з питань організації державної влади, державної служби, служби в органах місцевого самоврядування, державних символів та нагород Олександр Корнієнко. Він коротко доповів, що профільний комітет рекомендує парламенту проголосувати за президентські поправки. 

Нардеп Бондар поскаржився, що система державних конкурсів закрила доступ до виконання своїх посадових обов'язків фахівцям, підготовленим у СРСР. Натомість на їх місце прийшли посадовці, які «виконують команди Заходу». Бондар закликав правки президента підтримати. Мовляв, коли Кабмін прямими указами буде призначати керівників відомств, у країні вдасться подолати дефіцит кадрів. 

Нардеп Мамка навпаки президентські правки закликав не підтримувати. Аргументував свою позицію тим, що т. в. о не будуть відчувати відповідальності за свої дії на посаді. 

Після цього Юлія Тимошенко з парламентської трибуни назвала Юрія Вітренка «корупціонером найвищого ґатунку» та звинуватила його у фінансових аферах за часів керування НАК «Нафтогаз». 

Нардеп Клочко під час виступу перед парламентарями назвав себе одним із ініціатором законопроєкту, що обговорюється, та закликав його підтримати. 

Розпочалося голосування. За першу президентську правку свої голоси віддали 266 народних обранців. Не голосували 53 нардепи.

За другу правку проголосували 267 народних обранців. Рішення по ній також було прийнято.

У цілому за законопроєкт проголосували 267 парламентарів. 36 нардепів голосували проти. 19 — утрималися. А 26 парламентарів не голосували. 

Як ми писали раніше, позафракційний народний депутат Гео Лерос різко прокоментував позачергове пленарне засідання ВРУ. На думку нардепа, основна його мета — «протягнути» Юрія Вітренка в міністерське крісло. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Єврокомісія вже направила всім країнам ЄС основні принципи створення системи коронавірусних паспортів.
COVID-паспорти: в ЄС готуються до туристичного сезону, Україна — на роздоріжжі
3 хв на прочитаннягодина тому
Родинне вбивство в Росії: школяр сокирою вбив маму, тата й сестру.
Родинне вбивство в Росії: школяр сокирою вбив маму, тата й сестру. Причина вчинку— шокуюча
2 хв на прочитання3 години тому
В НПП «Тузлівські лимани» заявили про відсипку будівельних матеріалів на пляж. Фото І.Вихристюк
В НПП «Тузлівські лимани» заявили про відсипку будівельних матеріалів на пляж
3 хв на прочитання5 годин тому
На Голосіївські озера прилетів лелека
На Голосіївські озера прилетів лелека, кияни тубруються щоб не змерз (відео)
1 хв на прочитання7 годин тому
Поліція розшукує крокодилів, які втекли з розплідника. Їх багато, вони голодні і дуже небезпечні (відео)
0:429 годин тому
В Україні з'явилася четверта "червона" зона. Обмеження вступають в дію з 8 Березня
2 хв на прочитання11 годин тому
Подорож Марсом: ви можете побачити сліди від коліс марсоходу (фото,відео)
2 хв на прочитання12 годин тому
Антарктида: що вивчають на станції "Академік Вернадський", що їдять, як миються і лікуються
8 хв на прочитання13 годин тому