Догори
Дати відгук

Вперше в Україні лікарня сплатить 700 тис. гривень за невірний діагноз дитині

Медики не розпізнали простий апендицит й відправили дівчинку додому

2 хв на прочитання12 Серпня 2020, 17:59
Поділитись:

Суворовський районний суд Одеси зобов'язав комунальне некомерційне підприємство «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня» Одеської обласної ради виплатити 700 тис. грн жінці, дитині якої неправильно поставили діагноз. Згідно з Єдиним реєстром судових рішень, текст відповідного рішення райсуду було складено на минулому тижні. Про це повідомляє УНІАН.

Позивачка просила про відшкодування майнової (майже 5,7 тис. грн) і моральної (1,15 млн грн) шкоди, заподіяної в результаті неналежної медичної допомоги її донці. Згідно з документом, 10 лютого 2018 року фельдшер швидкої допомоги, який прибув за викликом, поставив дівчинці діагноз: «гострий апендицит». Дівчинку одразу доставили в вищеназвану лікарню, де хірург відділення екстреної травматології та хірургічної допомоги заявив, що «гострої хірургічної патології не виявлено» і призначив тільки очисну клізму. 

Дитину також оглянув ларинголог, який поставив діагноз: «гострий фарингіт». Після цього дівчинку відправили додому. Через два дні її стан різко погіршився і в міському діагностичному центрі ім. Резника фахівці встановили діагноз «гострий апендицит», після чого дитину терміново направили в ту саму обласну лікарню. У цьому медзакладі дитині після операції встановили діагноз: «гангренозно-перфоративний апендицит. Розлитий перитоніт». Після операції стан дівчинки погіршувався, і 18 лютого їй поставили в цій лікарні новий діагноз - «післяопераційні абсцеси черевної порожнини». Було проведено повторне операційне втручання. 

«В ході другої операції було встановлено діагноз: «рання спайкова кишкова непрохідність, множинні абсцеси черевної порожнини», - йдеться в документі. 

Як зазначається, з 18 по 24 лютого 2018 року стан дитини лікарі визначали як важкий, потім ще два дні — середньої тяжкості. Позивачка вважає, що нею були придбані ліки, які були призначені неправильно через неточний діагноз. Крім того, вона вважає, що її дочки завдано моральну шкоду, яка полягає в моральних переживаннях тощо. Лікарня свою провину заперечувала, звинувативши матір у несвоєчасному зверненні, а також посилалася на те, що через несвоєчасне звернення захворювання може мати приховані симптоми тощо. Вивчивши справу, суд задовольнив позов частково. Зокрема, стягнув з відповідача (лікарні) 700 тис. грн за моральну шкоду і понад 19 тис. грн — за судові витрати.

Нагадаємо, у Львові 3 лікарів судитимуть за смерть пацієнтки.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Новий проєкт Нацплану управління відходами до 2033 року та звіт про СЕО
Оприлюднено для громадського обговорення новий проєкт Нацплану управління відходами до 2033 року та звіт про СЕО
2 хв на прочитання2 години тому
Пів мільярда гривень збитків через махінації з вугіллям
Пів мільярда гривень збитків через махінації з вугіллям: справу відправили до суду
2 хв на прочитання3 години тому
Прогноз погоди в Україні
Фото: УНН
​На Україну чекає дощовий, але комфортний тиждень
2 хв на прочитання4 години тому
Дощові садки Ландшафтні рішення Підтоплення Утилізація води
У Києві створюють дощові садки : будуть здатні фільтрувати та затримувати до 90% води
1 хв на прочитання7 годин тому
Нові горизонти співпраці з Чехією: процес євроінтеграції довкіллєвої сфери
1 хв на прочитання8 годин тому
Гамбургеру понад 250 років: універсальний рецепт трендових сьогодні ПП-бургерів
5 хв на прочитання9 годин тому
Гороскоп на сьогодні, 28 травня: овнам - романтичні стосунки, дівам - нові ідеї
4 хв на прочитання10 годин тому
Саморобний декор для дачі та саду: креативні ідеї та дієві поради (ФОТО)
3 хв на прочитання11 годин тому