Догори
Дати відгук

Вперше в світі вдалося пришити руки і плечі. Геніальна операція хірургів

У Франції провели унікальну операцію з трансплантації обох рук і плечей 48-річному громадянину Ісландії.

1 хв на прочитання27 Січня 2021, 10:49
 Гретарссон Гретарссон
Поділитись:

Неможливе стало можливим: хірурги провели операцію з пересадки рук і плечей. Операція тривала понад 14 годин: щоб скоротити час переходу від донора до реципієнта, в ній задіяли чотири хірургічні бригади, всього — приблизно 50 осіб.

На сьогодні лікарі ще не можуть точно сказати, наскільки повернеться рухливість до 48-річного ісландця після операції,  проведеної на початку цього місяця, пише The Guardian. Адже трансплантація була зроблена через два десятиліття після аварії, у якій він втратив обидві кінцівки.

Відомо, що операцію провела команда медиків лікарні імені Едуарда Ерріо в Ліоні під керівництвом провідного хірурга Арама Газаряна.

Фелікс Гретарссон втратив верхні кінцівки у січні 1998 року через інцидент на роботі: стрибок напруги в 11 тисяч вольт обпік електрику руки, він впав з лінії електропередач на землю. Внаслідок цього Гретаррсон отримав множинні переломи та внутрішні пошкодження, впав у кому на три місяці.  Він переніс пересадку печінки та втратив обидві руки. У 2017 році він переїхав до Ліона для трансплантації і чотири роки чекав на підходящего донора.

трансплантація
Трансплантація

Лікарі сказали, що перспектива відновлення правої руки краща, ніж лівої (під час операції там довелося відновлювати все плече). За словами медиків, за дев'ять днів після операції серйозних ускладнень не було. 

Відомо, що столичні медики врятували хлопчика з Тернополя, якого підстрелили під час катання на санчатах (відео).

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.