Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Агро
  • Власники землі платитимуть податок у розмірі 1,5 тис. грн за 1 га – Рада прийняла закон

Власники землі платитимуть податок у розмірі 1,5 тис. грн за 1 га – Рада прийняла закон

Документ набере чинності 1 січня 2022 року,

1 хв на прочитання30 Листопада 2021, 19:56
Фото:
Українська газета Час Фото: Українська газета Час
Поділитись:

Верховна Рада України ухвалила в цілому закон №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», який запроваджує мінімальне податкове навантаження для агросектору. У документі зазначається, що метою законопроекту є створення правового підґрунтя для:

  • протидії схемам з ухилення від оподаткування;
  • формування прозорого конкурентного середовища;
  • підвищення ефективності використання економічних ресурсів країни.

Згідно з ним всі українці, у власності яких є земельні паї, сплачувати мінімальний податок у 1,5 тис. грн з кожного гектара. Він набере чинності вже з 1 січня 2022 року.

Податки доведеться платити і тоді, коли ділянка розташована в межах міста. Якщо розмір цього городу становить 0,5 га (50 соток), власникам доведеться платити фіксований податок.

Щодо сільськогосподарських земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів - власники паїв повинні будуть платити не менше мінімальної суми податку, що складає приблизно 1,5 тис. грн з 1 гектара.

Передбачається, що такі зміни ніяк не вплинуть на великі агрохолдинги, оскільки вони де-юре не є власникамиземлі. Від нововведень постраждають виключно невеликі фермери та селяни, що мають землю.

Нагадаємо, що в Україні збільшать екологічний податок.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.