Догори
Дати відгук

Вітчизняного вина меншає і вбиває його іноземна експансія — вчена

Сприяємо розвитку зарубіжного виноградарства і виноробства, руйнуючи при цьому свою економіку.

2 хв на прочитання01 Грудня 2020, 14:33
pixabay pixabay
Поділитись:

Якщо "вся істина  — в вині", то українська істина — в вині іноземців. Такий висновок можна зробити з заяви, яку зробила  заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Ольга Ходаківська.

Ходаківська вважає, що внутрішньому ринку винопродукції загрожує експансія іноземних виробників.  За її словами, частка продажу через роздрібну мережу виробленого в Україні вина скоротилась торік до 52 %, проти 62 % у 2017 році та 85 % у 2005 році. 

За словами науковиці, причинами цього слугувало зменшення обсягів збору й переробки винограду на виноматеріали, обмежена купівельна спроможність, експансія товарів іноземного виробництва на ринку України. Зокрема, у 2019 році на виноматеріали було перероблено лише 124 тис. т, що удвічі менше показників попередніх років – 271 тис. т у 2017 році і 274 тис. т у 2018 році.

"У результаті суттєво скоротився обсяг вироблених виноматеріалів, який за оцінками 2019 року становив лише 9,9 тис. декалітрів. При тому, що у 2018 році обсяг виробництва виноматеріалів був удвічі більшим – 19,7 тис. декалітрів. Як наслідок, внутрішній ринок заповнюється імпортною виноробною продукцією", — поінформувала Ольга Ходаківська.

Так, за результатами проведеного науковцями Інституту аграрної економіки дослідження, обсяг імпорту виноградного вина у 2019 році зріс до 55,7 тис. т, тоді як експорт цього виду вітчизняної агропродукції впав торік майже у 6 разів (!) – до 8,8 тис. т проти 51,4 тис. т у 2018 році. У результаті Україна має від’ємне зовнішньоторговельне сальдо – 135 млн дол. США. 

Ходаківська зауважила, що закуповуючи значну кількість вин, коньячних спиртів і інших виноматеріалів за кордоном, ми сприяємо розвитку зарубіжного виноградарства і виноробства, руйнуючи при цьому свою економіку. 

Відомо, на Півдні відбудовують завод з переробки фруктів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.