Пʼятниця, 25 Вересня 2020
Догори
Дати відгук

Верховна Рада сьогодні розгляне заборону пластикових пакетів

Щороку кожен українець використовує приблизно 500 поліетиленових пакетів

1 хв на прочитання16 Вересня 2020, 10:43 159
Поділитись:

Сьогодні, 16 вересня, народні депутати України мають  розглянути у другому читанні законопроєкт «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», № 2051-1. Законопроєкт стоїть у порядку денному роботи парламенту.

Як зазначено у висновку Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування до повторного другого читання, основна мета проекту –  визначення правових та організаційних засад обігу пластикових пакетів. А також  упорядкування відносин, що виникають під час розповсюдження пластикових пакетів на території України та  стимулювання розвитку виробництва біорозкладних пластикових пакетів.

«Щороку кожен українець використовує приблизно 500 поліетиленових пакетів, в той час як у ЄС цей показник наближається в середньому до 90 пакетів. Усього приблизно 6 % їх загальної кількості пізніше були направлені на переробку.  В Україні на людину щорічно припадає понад 500 викинутих поліетиленових пакетів», — ідеться в  у пояснювальні записці до законопроєкту, зареєстрованого ще у вересні 2019 року.

Законопроектом передбачається заборона розповсюдження пластикових пакетів товщиною до 50 мкм у магазинах і ресторанах. Водночас такі обмеження не поширюються на пакети, які є первинною упаковкою м’яса, риби та сипучих продуктів.

Законопроєкт передбачає, що обмеження наберуть чинності з 1 січня 2022 року.

Як повідомляв GreenPost, з кожним  роком все більше країн відмовляється від поліетиленових пакетів та одноразового пластику.  Так, з нового року у Греції одноразовий пластик буде поза законом.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.