Догори
Дати відгук

Ведення вагітності стане окремою медпослугою у 2021 році

Відповідна ініціатива з'явилася у МОЗ

1 хв на прочитання29 Вересня 2020, 21:33
Поділитись:

Мінохорони здоров'я в бюджетному запиті на 2021 рік ініціює виділення коштів на впровадження тарифного пакета послуг з ведення вагітності в амбулаторних умовах у розмірі 1 тис. 026 грн на місяць за одну вагітну. Про це заявив Максим Степанов, повідомляє пресслужба МОЗ.

"У наших пропозиціях до бюджету в частині фінансування програми бюджетних гарантій передбачено впровадження пакету з ведення вагітності в амбулаторних умовах у розмірі 1 тис. 026 грн на місяць. В Україні, попри зниження рівня материнської та дитячої смертності, він залишається високим — в 1,5-3 рази вище, ніж у Європі. Для того, щоб зменшити рівень смертності, важливо, щоб за вагітними жінками був відповідний медичний догляд в медичних установах", - зазначив глава МОЗ.

Сама послуга ведення вагітності для всіх українок має бути безкоштовною. Пакет безкоштовних послуг з ведення вагітності включатиме збір анамнезу, огляд, УЗД, кардіотокографію, лабораторну діагностику. Загальний прогнозний обсяг фінансування цього тарифного пакета на 2021 рік - 2,2 млрд грн.

Разом з тим Степанов підкреслив, що одночасно з введенням нового тарифу будуть введені певні вимоги до якості надання послуг з ведення вагітності в рамках первинної медичної допомоги.

"Одна з основних змін, яку ми хочемо запровадити для розвитку медичної системи, — це контроль якості надання медичної допомоги. Для нас важливо, щоб весь процес лікування був якісним", - додав голова МОЗ.

Нагадаємо, відмовляють у безкоштовному тесті — дзвоніть в МОЗ, Нацслужбу здоров'я чи "102" (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я