Догори
Дати відгук

Вчені знайшли у космосі матерію, яка зникла мільярди років тому

Астрономи виявили, куди поділася половина матерії Всесвіту одразу після Великого вибуху

3 хв на прочитання28 Травня 2020, 21:39
Поділитись:

Десятиліттями астрономи знали, що половина матерії у Всесвіті "зникла". За допомогою спостережень дослідники змогли підрахувати, скільки матерії існувало одразу після Великого вибуху. Але результат створив проблему. Тому що виникла велика невідповідність між тим, скільки матерії повинно бути у Всесвіті, і тим, скільки людство може побачити. Повідомляє Newsweek.

Вважалося, що матерія, якої бракує, перебуває у міжгалактичному просторі. Тож вчені почали використовувати різні технології, щоб виявити її. Минулого року, наприклад, в рентгенівській обсерваторії NASA Chandra оголосили, що відстежили зниклу матерію, припустивши, що вона міститься у великих скупченнях газу в міжгалактичному просторі. 

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature, вчені на чолі з Жан-П'єром Макартом з Кертінського університету в Австралії використали явище під назвою "швидкі радіоімпульси", які надходять з глибокого космосу, щоб знайти зниклу матерію. 

"Завдяки оцінкам Великого вибуху ми знаємо, скільки матерії повинно бути у Всесвіті. Але коли ми дивимося на його сучасний стан, ми не можемо знайти половину цієї кількості. Це було певною мірою принизливо. Міжгалактичний простір дуже великий. А зникла матерія була б рівносильна одному чи двом атомам у кімнаті завбільшки зі звичайний офіс", - пояснив він. 

Швидкі радіоімпульси — це яскраві й короткочасні радіосигнали, які вперше були зафіксовані у 2007 році. Оскільки вони недовготривалі, більшість з них виявляють лише в даних телескопів після того, як саме явище вже давно минуло. Через це відстежити джерело цих сигналів дуже важко. Хоч вчені не знають, що саме могло їх спричини, але сигнали супроводжуються викидами великої кількості енергії. Стільки ж енергії Сонце виробляє за майже століття. Впродовж останніх років вченим все ж вдалося простежити за кількома швидких радіоімпульсів аж до їхнього джерела в батьківській галактиці. Минулого місяця виявилося, що один з них походить з Чумацького шляху.

Макарт і його колеги змогли використати швидкі радіоімпульси як "космічні ваги". Розрахувавши відстані до цих сигналів, вони змогли також визначити щільність Всесвіту. 

"Відкриття швидких радіоімпульсів і їхнє виявлення в далеких галактиках стало ключовим проривом, якого бракувало, щоб вирішити цю загадку", - сказав співавтор дослідження Хав'є Прохаска з Університету Каліфорнії. За словами Макарта, радіація від імпульсів проходить через зниклу матерію у Всесвіті "так само, як ви бачите кольори сонячного світла після проходження через призму".

Підрахунки показали, що кількість матерії, виявленої за допомогою радіоімпульсів, відповідає тій, яка була після Великого вибуху.

Нагадуємо, американці вперше полетять у космос на кораблі Ілона Маска 30 травня.

Тим часом, за три-чотири роки українські ракети будуть підкорювати космос.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.