Догори
Дати відгук

Вчені знайшли спосіб безпечно знищити усе пластикове сміття у світі

Революційне відкриття зробили в Великобританії

1 хв на прочитання30 Вересня 2020, 22:20
Фото - Джефф Морган / Alamy Stock Photo Фото - Джефф Морган / Alamy Stock Photo
Поділитись:

Вчені виявили суперфермент, який руйнує пластикову тару в шість разів швидше, ніж вдавалося раніше. Таке відкриття зробили науковці з Університету Портсмута, Великобританія. Повідомляє The Guardian

В майбутньому цей винахід може бути використаний для переробки пластикових відходів. Науковці отримали фермент з бактерій, які розвинули здатність поглинати пластик природним чином. На їхню думку, його взаємодія з ферментами, що розчиняють бавовну, дасть можливість утилізувати одяг зі змішаних тканин.

Ця речовина може бути створена методом з’єднання двох різних ферментів. Обидва виявлені в бактеріях, що поїдають пластик, це відкриття зробили в Японії у 2016 році. Новий суперфермент діє в шість разів швидше. Очікується, що скористатися новим винаходом масово можна буде вже через один-два роки.

Пластикове забруднення торкнулося всієї планети. Крім того, люди вдихають мікропластик і споживають його з їжею. Пластикову тару складно розкласти на хімічні складові, щоб створити вторинний матеріал. А щорічно з нафти виробляється все більше нового пластику.

Нагадаємо, вчені виявили, які дві корисні звички збільшують тривалість життя навіть у хворих людей.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.