Догори
Дати відгук

Вчені виявили, що хропіння пов’язане з ризиком раку

Жертви важкої форми мали більш високий ризик утворення тромбів у венах.

1 хв на прочитання07 Вересня 2022, 20:21
Поділитись:

Шведські вчені дійшли висновку, що хропіння можна пов'язати з розвитком раку.

Обструктивне апное уві сні - розлад, від якого страждають багато українців. Часто він супроводжується гучним хропінням, порушеннями дихання та денною сонливістю. Симптоми виникають через тимчасову закупорку дихальних шляхів уві сні, через що людина постійно прокидається і знову занурюється в сон, непомітно для себе. У результаті зранку вона почувається розбитою, а вночі спить із гучним хропінням, дратуючи оточуючих, пише «Країна здоров’я».

До найбільшого ризику апное уві сні схильні особи з зайвою вагою, діабетики, курці або любителі алкоголю. Хропіння може бути пов'язане з нестачею кисню. Вивчивши більше 62 000 пацієнтів з апное уві сні, шведські вчені виявили, що жертви важкої форми мали більш високий ризик утворення тромбів у венах.

При цьому вже відомо, що при обструктивному апное уві сні підвищений ризик раку, але не було зрозуміло, чи це пов'язано з самим розладом або супутніми факторами на кшталт ожиріння і кардіометаболічними захворюваннями. І тепер встановлено, що кисневе голодування через апное збільшує ризик раку.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.