Догори
Дати відгук

Вчені виявили несподівану користь пива для чоловіків

Це показало дослідження португальських учених.

1 хв на прочитання14 Серпня 2022, 19:56
Поділитись:

Чотиритижневе дослідження португальських вчених показало, що щоденне вживання пива покращує кишковий геном. Це зменшує ймовірність діабету та серцево-судинних захворювань.

Учасниками дослідження були 22 здорові чоловіки 23-58 років, які вживали по 330 мл безалкогольного або алкогольного пива протягом 28 днів. У результаті з'ясувалося, що вміст корисних бактерій у їхньому кишечнику збільшився. Кількість деяких необхідних культур зросла вдвічі.

При цьому в учасників не спостерігалося зміни ваги, ні підвищення рівня цукру в крові.

Результати цього дослідження суперечать отриманим кілька років тому мексиканськими вченими висновками. Відмінності можуть пояснюватись різними умовами проведення досліджень. У більш ранньому брали участь і чоловіки, і жінки, які вживали лише алкогольне пиво.

У той же час автор попереднього дослідження Хімлал Нірмалкар зазначає, що безалкогольне пиво корисне для мікробіома кишечника в будь-якому випадку.

Вчений вважає, що в майбутньому варто приділити більше уваги вивченню властивостей пива та впливу напою на організм людини.

Раніше американські дослідники виявили користь пива для контролю рівня холестерину.

Помірне споживання алкоголю було пов'язане з уповільненням зниження кількості ліпопротеїнів високої щільності, так званого «хорошого холестерину». Вчені досліджували взаємозв'язок споживання алкоголю та рівня ліпопротеїнів високої щільності у 80 тисяч дорослих.

З'ясувалося, що з часом у всіх учасників знижувався рівень цих ліпопротеїнів. Однак одна-дві порції алкоголю на день для чоловіків або одна для жінок була пов'язана з більш повільним зниженням ЛВП, ніж при повній відмові або при зловживанні алкоголю.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.