Догори
Дати відгук

Вчені винайшли ліки проти кокаїнової залежності

Препарат лікує та немає побічної дії

1 хв на прочитання30 Травня 2020, 06:30
Поділитись:

Американські молекулярні біологи створили ліки проти кокаїнової залежності, позбавлені важкої побічної дії. Препарат пройшов успішні досліди на мишах, повідомила пресслужба американського Університету Дюка.

"Ідея створення ліків проти залежності, що впливає на рецептори NTSR1, існує вже близько двох десятків років. Всі спроби реалізувати цю ідею провалилися, бо препарати, що включають ці рецептори, вкрай негативно впливали на тиск, температуру тіла та координацію рухів. Цю проблему не вдавалося вирішити до теперішнього часу ", - сказав професор університету Марк Керон.

Керон та його команда відкрили молекулу SBI-553, яка змушує нейрони виробляти бета-аррестін-2 і при цьому не зачіпає роботу рецепторів NTSR1 в інших частинах організму. Перевіривши роботу молекули на культурах клітин тканин мозку і кровоносних судин, дослідники спробували вилікувати мишей від кокаїнової залежності. Й вченим це вдалося. При цьому гризуни не страждали від високого тиску, втрати пам'яті й інших характерних побічних ефектів, пов'язаних з дією препаратів, що впливають на NTSR1 рецептори.  

Нагадуємо, МОЗ розблокувало держзакупівлі ліків.

Крім того, вчені виявили ліки проти раку в листі поширеного дерева.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я