Догори
Дати відгук

МОЗ розблокувало держзакупівлі ліків

Міністерство затвердило перелік лікарських засобів і медичних виробів, які закуплять у цьому році

1 хв на прочитання21 Травня 2020, 02:35
Поділитись:

МОЗ розблокувало систему закупівель лікарських засобів та медичних виробів. Про це повідомляє пресслужба відомства в Facebook.

"Станом на кінець березня 2020 року, система закупівель була майже паралізована. За півтора місяця МОЗ вдалося якісно змінити ситуацію. З квітня по травень розроблені та узгоджені сім важливих нормативно-правових актів", - йдеться в повідомленні.

Міністерство видало наказ, який стверджує переліки лікарських засобів та медичних виробів, які будуть закуплені на кошти 2020 року. Також внесено зміни в Технічні регламенти щодо медичних виробів, що спрощує процедуру купівля для понад 600 видів стентів, ендопротезів та інших виробів медичного призначення.

У свою чергу проходить процедуру затвердження наказ МОЗ про продовження терміну дії свідоцтв про реєстрацію лікарських засобів.

У МОЗ додали, що на узгодженні в уряді знаходиться розроблений МОЗ проєкт постанови Кабміну, який розблокує закупівлі на кошти, виділені ще у 2017 році.

"Це дозволить завершити практично втрачений проєкт трансплантології та створення в Україні першого центру, де можна буде визначати сумісність донорів для здійснення пересадок", - передає пресслужба відомства.  

Нагадаємо, громадськість вимагає звільнити очільника МОЗ через зірвані держзакупки ліків.

Крім того, важкохворі отримають ліки, але з запізненням на кілька місяців.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.