Четвер, 09 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Вчені створили яєчне покриття для зберігання фруктів та овочів

Наукові співробітники Університету Райса розробили покриття для продовження терміну зберігання швидкопсувних фруктів і овочів на основі яєць.

1 хв на прочитання27 Червня 2020, 12:12 165
Поділитись:

За статистикою, понад 200 млн яєць утилізуються, однак навіть для такого продовольства можна знайти застосування. Наприклад, зробити з них недороге біологічне покриття. Як пише  fruitnews,  покриття товщиною всього в мікрон безпечно для виробників і споживачів.

«Розширення поставок продовольства без використання ГМО та різних добавок підвищить стійкість розвитку сектора. Для розробки нового покриття об'єднали зусилля хіміки-інженери і біотехнологи з декількох університетів США », - розповів учений-матеріалознавець Пулікель Аджаян.

Покриття є екологічним і при цьому уповільнює процес випаровування вологи, забезпечує захист від мікробів і запобігає дозріванню. Крім цього, покриття легко змивається водою, так як на 70% складається з яєчного білка.

Інша частина покриття - целюлоза, що перешкоджає втраті вологи, куркумін і гліцерин для підвищення еластичності.

Покриття протестували на суниці, авокадо, бананах і інших фруктах. В результаті фрукти зберегли свіжість і твердість у порівнянні з контрольною групою фруктів і ягід без покриття.

Відомо, в Інституті садівництва почали масштабне дослідження їстівної жимолості.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.