Догори
Дати відгук

Вчені розповіли, який сон є небезпечним для здоров'я

Люди, які сплять менше п’яти годин, мають на 58% вищий ризик розвитку діабету

2 хв на прочитання08 Червня 2022, 13:32
Поділитись:

Вчені з американського Центру контролю та профілактики захворювань (CDC) провели дослідження і зробили висновок, що поганий сон збільшує ризик захворіти на діабет. 

Нове дослідження опубліковане в журналі Nature and Science of Sleep.

Який сон є небезпечним

Вчені визначили, що ті люди, які сплять менше п’яти годин на ніч, мають на 58% вищий ризик розвитку діабету протягом наступних п’яти-семи років порівняно з тими людьми, які регулярно спали від семи до восьми годин на добу.

Також, було виявлено, що коротка тривалість сну також може відігравати значний вплив на ризик ожиріння. Суб’єкти дослідження, які регулярно спали лише п’яти годин вночі, мали на 48% більше шансів мати ожиріння протягом наступних п’яти-семи років, ніж ті, хто зазвичай спав від семи до восьми годин.

До того ж люди, які регулярно спали п’ять або менше годин вночі, мали на 44% вищий ризик розвитку "органічних психічних розладів і розладів настрою" протягом наступних п’яти-семи років.

Але вчені нагадують, що надмірий сон теж є шкідливим для здоров'я. Люди, які сплять більше дев’яти годин на ніч, мають більший ризик ішемічної хвороби серця.

Для повноцінного відпочинку і гарного самопочуття людині потрібно отримувати 7-8 годин сну щоночі. Однак з тими, хто цим правилом нехтує відбуваються неприємні наслідки такі як:

  • Інфаркт
  • Проблеми з гормонами
  • Втома і розбитість
  • Зайва вага
  • Прискорене старіння

До слова, ТОП-5 щоденних звичок, які скорочують життя.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost