Догори
Дати відгук

Вчені придумали, як швидко і дешево обернути назад процес старіння

У клінічному дослідженні взяли участь 35 здорових дорослих у віці старше 64 років. Протягом трьох місяців кожен з них отримав 60 сеансів кисневої терапії

2 хв на прочитання22 Листопада 2020, 23:26
Поділитись:

Нове дослідження ізраїльських учених показує, що гіпербарична киснева терапія може зупинити старіння клітин крові у здорових літніх людей і повернути цей процес назад. Результати опубліковані в журналі Aging.

Дослідники з Тель-Авівського університету і Медичного центру "Шамір" виявили, що відомий метод лікування киснем під високим тиском в барокамері може повернути назад два основних процеси, пов'язаних зі старінням.

Метод гіпербаричної оксигенотерапії використовують вже понад сто років для лікування декомпресійної хвороби у підводників і порятунку людей при отруєнні чадним газом. Терапія включає вдихання чистого кисню в герметичній камері, в результаті чого кров і тканини насичуються киснем.

Попередні дослідження показували, що це стимулює мозок і підвищує когнітивні здібності. Тепер вчені вирішили перевірити, як це впливає на процеси старіння.

У клінічному дослідженні взяли участь 35 здорових дорослих у віці старше 64 років. Протягом трьох місяців кожен з них отримав 60 сеансів кисневої терапії.

Вперше ученим вдалося не просто зупинити, а й повернути назад процес старіння без застосування дорогих препаратів, використовуючи відносно простий і давно відомий спосіб, єдиний недолік якого - необхідність проводити в барокамері по кілька годин щодня.

Звичайно, багато хто чув про гормон сну — мелатонін. Але мало хто знає, що це гормон імунітету, життя, молодості та довголіття. Мелатонін не тільки виробляється в організмі, він також надходить з деяких продуктів або його можна приймати у вигляді ліків й добавок.

Мелатонін продукується епіфізом. Під дією сонячного світла триптофан-амінокислота перетворюється в серотонін, який перетворюється в мелатонін протягом ночі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото з відкритих джерел
Верховна Рада прийняла закон про безпечні корми для тварин
1 хв на прочитання11 хвилин тому
Метеочутливим підготуватися: якими і коли будуть магнітні бурі у грудні
1 хв на прочитання51 хвилину тому
Як львівське сміття "розпихують" по всій Україні: очевидці найшли вантажівки на Дніпропетровщині (відео)
1 хв на прочитаннягодина тому
Наша планета зламана: ООН робить питання клімату основою своєї місії
1 хв на прочитання2 години тому
Кабмін спростив порядок закупівлі медичного кисню
1 хв на прочитання2 години тому
Чи будуть в Україні новорічні ярмарки та святкування під ялинками
1 хв на прочитання3 години тому
Президент підписав закон, який підтримає виробників, що постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій
1 хв на прочитання3 години тому
Локдаун скасовується: Кабмін не закрив Україну на замок
2 хв на прочитання3 години тому