Догори
Дати відгук

Вчені передбачають можливий початок спаду пандемії коронавірусу у кінці травня

Для аналізу і прогнозу протікання пандемії використовували багатошарову нейронну мережу Back Propagation

2 хв на прочитання16 Травня 2020, 14:42
pixabay pixabay
Поділитись:

Команда проєкту «ФОРСАЙТ COVID-19» Світового центру даних «Геоінформатика і сталий розвиток» при КПІ ім. Ігоря Сікорського прогнозує можливий початок спаду пандемії коронавірусу на третю декаду травня.

Про це інформується у черговому звіті-аналізі, оприлюдненому на сайті КПІ

Вчені зазначають, що до кінця травня  розвиток пандемії буде мати лінійний характер.

Фахівці констатували, що для України на п'ятнадцятиденному відрізку часу (із 6 травня по 20 травня) характер розвитку пандемії набуває більш чіткої лінійності з рівнем "плато" - 400-550 нових інфікованих людей за день.

"За результатами прогнозного моделювання команди проекту ФОРСАЙТ COVID-19, такий характер розвитку процесу може тривати до третьої декади травня 2020 року, протягом якої, імовірно, настане пік пандемії. Після цього пандемія, імовірно, може піти на спад (щодня кількість людей, які одужали, буде стійко більшою від щоденної кількості інфікованих)", - прогнозують вчені.

При цьому для Києва протягом п'ятнадцятиденного відрізку часу (6-20 травня) процес розвитку пандемії поки більш нестаціонарний з імовірним зниженням його волатильності і набуттям більш чіткого лінійного характеру наступного тижня з рівнем "плато" - 40-50 нових інфікованих за день.

"Кількість щоденно видужалих людей в Україні наближається до кількості щоденно інфікованих людей (14.05.20 цей баланс одноденно був навіть позитивним). Команда проєкту очікує, що в третій декаді травня цей баланс може стати стійко позитивним, що засвідчить початок спаду пандемії", - говорять у проєкті.  

Нагадаємо, станом на 16 травня в Україні лабораторно підтверджено 17 858 випадків COVID-19. За добу зафіксовано  528 нових заражень.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.