Догори
Дати відгук

Вчені назвали винних в екстремальних повенях у Європі

Негода забрала сотні життів.

3 хв на прочитання24 Серпня 2021, 20:32
Фото:
BBC Фото: BBC
Поділитись:

Сильні опади, що спричинили смертельні повені в Європі в липні, відбулись, найбільш імовірно, через зміну клімату, кажуть вчені. Про це ідеться у спільному дослідженні.

Повені в Німеччині, Бельгії та інших країнах забрали життя щонайменше 220 людей унаслідок затоплення міст і сіл.

Дослідники кажуть, що глобальне потепління зробило такі опади у Західній Європі в дев'ять разів більш імовірними.

Зливи в регіоні стали на 3-19% інтенсивнішими через потепління, викликане людьми.

Смертельні повені, які затопили Німеччину, Бельгію та інші країни в середині липня, стали шоком для синоптиків та місцевої влади.

Бурхливі потоки зруйнували будинки, автомагістралі та залізничні колії, а також забрали життя сотень людей.

Сильні повені викликала велика кількість опадів протягом 1-2 днів, що випали на вже вологу землю, у поєднанні з місцевими гідрологічними факторами, такими як земельний покрив та інфраструктура.

Щоб проаналізувати вплив змін клімату на такі події, дослідники з організації World Weather Attribution зосередилися на рясних дощах, які передували повеням.

Вони зробили це частково тому, що деякі системи гідрологічного моніторингу, які б дали їм більш точну інформацію про повені, були зруйновані водами.

Дані про кількість опадів показали, що в районах навколо річок Ахр та Ерфт у Німеччині та в регіоні Маас у Бельгії інтенсивні зливи спричинили 90 мм опадів за один день.

Хоча вчені виявили тенденцію до збільшення кількості опадів у цих невеликих регіонах, зробити висновок про вплив змін клімату було складно, оскільки також існувала велика кількість природної мінливості з року в рік у місцевих моделях опадів.

Щоб дійсно побачити вплив підвищення температури, дослідникам довелося розширити свій аналіз і подивитися на більшу частину Західної Європи, зокрема східну Францію, західну Німеччину, східну Бельгію, Нідерланди, Люксембург та північну Швейцарію.

Команда виявила, що в цьому широкому регіоні зміна клімату, спричинена людьми, збільшила інтенсивність дощу, який випав під час одноденної зливи влітку, на 3-9%.

Підвищення температури також зробило зливи, як ті, які спровокували повені, більш імовірними.

Найшвидші дослідження причинно-наслідкового зв'язку були проведені щодо подій, пов'язаних із надзвичайною спекою, таких як нещодавні пожежі в США та Канаді. Робота із екстремальними опадами - складніше завдання.

"Ми об'єднали знання спеціалістів з кількох галузей досліджень, щоб зрозуміти вплив змін клімату на жахливу повінь минулого місяця та зрозуміти, що можна, а що не можна аналізувати в цій події", - сказав доктор Сджоук'є Філіп, дослідник клімату з Королівського голландського метеорологічного інституту (KNMI) та член команди WWA.

Він додав, що важко проаналізувати вплив змін клімату на велику кількість опадів на дуже локальному рівні, але вченим вдалося показати, що в Західній Європі викиди парникових газів зробили такі події більш імовірними.

Дослідники кажуть, що за нинішнього клімату в будь-якому місці Західної Європи вони очікували, що такі опади, як у липні, можуть статися раз на 400 років.

Зі збереженням викидів парникових газів і підвищенням температури рясні опади, які спустошили Європу, стануть більш поширеними.

"Наші сучасні моделі клімату свідчать про збільшення екстремальних опадів у майбутньому теплішому світі", - сказала професорка Гейлі Фаулер з університету Ньюкасла.

Дослідження провели 39 науковців. 

Нагадаємо, що повінь у Німеччині назвали «повінню століття».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Чому жінки не сплять: пояснює гінеколог
1 хв на прочитання10 Серпня 2022
Смачніше за будь-який кетчуп: гостра заготовка на зиму
1 хв на прочитаннягодина тому
Ми наблизилися до певної вилки, але так чи так хороших виходів у Путіна нема — експерт
3 хв на прочитаннягодина тому
Носити капці вдома шкідливо для здоров'я: пояснює ортопед
2 хв на прочитання2 години тому
Гормональний годинник на день: лікар радить, як орієнтуватися, «котра година»
1 хв на прочитання3 години тому
Помідори з морквяним бадиллям — рецепт консервації, який уже отримав популярність
2 хв на прочитання5 годин тому
Росіяни намагаються перепідключити ЗАЕС до Криму, і станцію неможливо буде повернути до української енергосистеми
1 хв на прочитання6 годин тому
Держслужба України з лікзасобів та контролю за наркотиками отримала нового першого заступника
1 хв на прочитання7 годин тому