Догори
Дати відгук

Вакцина від краснухи допоможе стримати коронавірус

Для цього вчені зібрали зразки крові всіх хворих і зіставили тяжкість їх симптомів з концентрацією антитіл до вірусу паротиту

2 хв на прочитання22 Листопада 2020, 14:59
Поділитись:

Дослідники з США з'ясували, що люди, які отримали вакцину від кору, краснухи та паротиту, значно рідше страждають від важких форм COVID-19, ніж нещеплені пацієнти. Про це повідомила прес-служба Американського товариства мікробіології (ASM).

"Ми провели перше імунологічне дослідження, присвячене вивченню статистичних зв'язків між щепленням від кору, краснухи та паротиту та симптомами COVID-19. Ми розкрили зворотну залежність між рівнем антитіл до вірусу паротиту та гостротою проявів COVID-19. Вона говорить про те, що зв'язок між ними дійсно існує і її потрібно вивчати ", - розповів професор університету штату Джорджія в Атенс (США) Девід Харлі.

Після початку всесвітньої епідемії коронавірусу біологи і медики всіх країн світу приступили не тільки до розробки вакцини від SARS-CoV-2, а й до вивчення дії вже існуючих щеплень від інших хвороб на COVID-19. Деякий час вчені сподівалися на те, що вакцина БЦЖ, яка захищає людину від туберкульозу, може знижувати ймовірність зараження або розвитку важких наслідків від коронавірусної інфекції, однак ці надії не виправдалися.

Аналогічні досліди Харлі і його колеги проводять з червня цього року, використовуючи комбіновану вакцину від кору, краснухи та паротиту (MMR). У цих спостереженнях брало участь 80 добровольців, що недавно отримали подібне щеплення і згодом заразилися коронавірусом.

Це дало вченим можливість оцінити те, наскільки ефективно щеплення MMR захищає людину від наслідків проникнення SARS-CoV-2 в  організм. Для цього вчені зібрали зразки крові всіх хворих і зіставили тяжкість їх симптомів з концентрацією антитіл до вірусу паротиту.

Виявилося, що вакцина від кору, краснухи та паротиту дійсно володіла якимись захисними ефектами і проти коронавірусу. Це виражалося в тому, що чим більше антитіл до вірусу паротиту було присутнє в організмі носіїв COVID-19, тим менше виявлялися симптоми хвороби.

Зокрема, всі добровольці, в чиєму організмі рівень антитіл досягав позначки в 130-300 умовних одиниць, не виявляли характерних симптомів коронавірусної інфекції або страждали від дуже легких її форм.

З іншого боку, ті хворі, на яких щеплення MMR майже не подіяла, часто роздобувати пневмонію, високу температуру та інші важкі наслідки розвитку COVID-19 і нерідко потрапляли в реанімацію, причому ймовірність цього була тим вищою, чим менше антитіл було присутнє в їх крові.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.