Догори
Дати відгук

Вакцина БЦЖ може виявитись помічною від коронавірусу

Ніщо так не тренує легені протистояти вірусам, як ця знаменита і популярна в Україні вакцина

1 хв на прочитання01 Квітня 2020, 11:39
Image by Katja Fuhlert from Pixabay Image by Katja Fuhlert from Pixabay
Поділитись:

Науковці починають підозрювати, що вакцина від туберкульозу БЦЖ сприяє імунній стійкості організму проти коронавірусу. Як повідомляє Bloomberg, групі австралійських медичних працівників у Мельбурні ввели вакцину, щоб подивитися, чи зможе вона захистити від SARS-CoV-2.

За припущеннями науковців, вакцина БЦЖ не лише надійно захищає від туберкульозу, а й загалом тренує імунну систему організму успішно відбиватися від вірусів на кшталт коронавірусу. Причому особливий «тренінг» проходять саме легені. Для науковців виглядає логічним, що люди з БЦЖ мають бути більш стійкими до коронавірусу.

«Вона може «прокачувати» вашу імунну систему так, щоб вона краще захищалася від цілого спектру вірусів і бактерій», - каже Ніґель Кертіс, який очолює групу науковців у Мельбурні, що займаються цим питанням.

У рамках експерименту 4000 медичних працівників отримали вакцину БЦЖ разом з вакциною проти сезонного грипу або без неї. Унікальність цього дослідження полягає в тому, що цього разу неможливо утворити контрольну групу, яка приймає плацебо, адже після введення БЦЖ на шкірі залишається шрам.

Водночас вчені не навели чітких фактів, хоча б статистичних, що вакцина БЦЖ десь у світі успішно спрацьовує проти коронавірусу. Однак, як стверджує Ніґель Кертіс, їхнє дослідження є єдино можливою спробою перевірити це припущення.

Наразі у світі зафіксовано 42 340 смертей від коронавірусу Sars-CoV-2 і 859 716 випадків інфікування. В Україні зареєстровано 17 смертей і 699 випадків хвороби.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost