Догори
Дати відгук

В Японії розробили довічну вакцину проти COVID-19

У випробуваннях візьмуть участь від 150 до 200 добровольців

2 хв на прочитання04 Січня 2022, 14:10
Поділитись:

Команда дослідників із Токійського інституту медичних наук розробила вакцину, яка захищатиме від коронавірусу протягом усього життя.

Як повідомляє The Japan Times, клінічні дослідження препарату заплановані на 2023 рік, пише Суспільне.

Зазначається, що існуючі вакцини забезпечують лише тимчасовий імунітет від коронавірусу і для підтримки їх ефективності потрібна ревакцинація. Створення ж вакцини з довічною ефективністю, на думку дослідників, призведе до величезної фінансової економії в усьому світі та дозволить швидше подолати пандемію. Для створення нового препарату вчені використали розроблену британським лікарем Едвардом Дженнером у 1796 році вакцину від віспи. В її основі лежить безпечний для людини вірус коров'ячої віспи.

"Вона залишається єдиною вакциною, яка успішно знищила інфекційне захворювання, причому останнім відомим випадком був пацієнт у Сомалі в 1977 році після скоординованої глобальної кампанії вакцинації Всесвітньою організацією охорони здоров’я", — пише видання.

Почесний дослідник Токійського інституту медичних наук Мічінорі Кохара розповів, що новий препарат може виробляти потужні нейтралізуючі антитіла протягом тижня після щеплення і викликати найсильніший серед усіх існуючих вакцин клітинний імунітет. Однокомпонентну вакцину успішно протестували на мишах — імунітет у них тримався щонайменше 20 місяців. Також препарат випробували на макаках – у них вакцина сформувала захист від пневмонії.

Клінічні дослідження вакцини проведе фармацевтична компанія Nobelpharma. У випробуваннях візьмуть участь від 150 до 200 добровольців, які щеплені проти COVID-19 та перехворіли. У разі успішного результату препарат дозволять використовувати. За прогнозом розробників, це може статися не раніше 2024 року.

Нагадаємо, ми писали, що в Україні за останню добу кількість нових заражень мінімальна, кількість смертей за добу — велика

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.