Субота, 04 Липня 2020
Догори
Дати відгук

В Україні збільшилась посівна площа під енергетичними культурами

1 хв на прочитання02 Грудня 2019, 11:03 339
Поділитись:

В Україні посівні площі під енергетичними культурами збільшились до 3 тисяч гектарів, повідомляє agronews.

Плантації енергетичних культур, які спеціально вирощують для використання в якості біопалива або подальшого виробництва енергії, збільшуються через значне подорожчання викопного палива і недостатню кількість природніх запасів.

Енергетичні верба і тополя, павлонія, а також міскантус та сорго набувають популярності серед аграріїв, наголошує кандидат економічних наук Юрій Кернасюк. «Якщо сорго, міскантус, світчграс та інші енергетичні рослини є вже досить відомими серед українських аграріїв, то, наприклад, павловнію почали вирощувати лише останні два роки», – зазначає експерт.

Павловнія – це швидкоросле дерево, яке має високі показники тепловіддачі і придатне для використання в якості сировини для виробництва паливних брикетів та пелет.

Павловнію, яка здатна поглинати велику кількість вуглецю СО2 та запобігати ерозії ґрунту, можна вирощувати на бідних поживними речовинами й забруднених ґрунтах. В середньому на 1 гектарі можна вирощувати до 1000 дерев.

За даними Державної служби статистики, за останні десять років частка енергії, яку отримують від біопалива і відходів у загальному енергоспоживанні України зросла більш ніж втричі. Передбачається, що до 2030 року цей показник становитиме близько 5,6-10%.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.