Догори
Дати відгук

В Україні вперше сертифікували авто, що заправляється воднем

Водень — новий екологічний вид палива для авто, поїздів і літаків.

2 хв на прочитання04 Вересня 2021, 12:01
Поділитись:

Зелені технології поступово набирають обертів в країні. Якщо ще кілька років тому українці здивовано розглядали на вулицях електричні Тесли, то сьогодні ці автівки - доволі звичне явище. Однак, тепер прийшла черга дивуватися водневим авто.

Завіз і сертифікував автівку Олександр Рєпкін, який очолює Українську водневу раду. Про це повідомила пресслужба енергетичної асоціації "Українська воднева рада".

Президент УВР переконаний, що водень — новий екологічний вид палива для авто, поїздів і літаків. Також, за словами Рєпкіна, скоро водневі машини стануть такою ж буденністю, як і електрокари.

Зазначається, що в планах на найближчі роки — розбудова інфраструктури для водневого транспорту. Серед перших кроків — сертифікація ще одного авто та створення першої водневої заправки в Україні.

Поки ж машину японської марки Toyota будуть заправляти в сусідній Польщі. Репкін зазначив, що сертифікація водневого авто зайняла півтора місяця, але тепер на це йтиме всього три дні.

"Привезти машину сюди транзитом — не означає залишити її в Україні, — каже Рєпкін. — Наше ж авто буде їздити українськими дорогами, і тому вже пройшло відповідну сертифікацію та отримало українські номери. Процес був складним, і наважиться на нього не кожен, оскільки це особисті інвестиції, а ризик не пройти сертифікацію великий. У нас пішло на це півтора місяця — машину потрібно було правильно класифікувати, щоб вона відповідала чинним стандартам безпеки. Але складно було лише через те, що це перша сертифікація. Тепер же у всіх, хто забажає розмитнити водневу машину, на все піде лише три дні".

У пресслужбі УВР додали, що одна з передових країн у сфері водневої енергетики — Японія. Навіть цьогорічні Олімпійські ігри в країні зробили максимально екологічними завдяки водню. Тож не дивно, що перша сертифікована в Україні воднева машина — японського виробництва.

Глобальна мета Української водневої ради та всіх, хто працює над водневою стратегією, — зробити Україну головним експортером водню для країн ЄС завдяки хорошому потенціалу відновлюваних джерел енергії.
 
 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Росіяни намагаються перепідключити ЗАЕС до Криму, і станцію неможливо буде повернути до української енергосистеми
1 хв на прочитання6 годин тому
Вуглецевий слід сонячних панелей збільшився у 4 рази за десятиліття
1 хв на прочитання14 годин тому
На ЗАЕС є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин — Енергоатом
1 хв на прочитання15 годин тому
У МОЗ оприлюднили покрокову інструкцію дій у разі радіаційної аварії
1 хв на прочитання07 Серпня 2022
В "зеленій" енергетиці України небувала за масштабами криза: названо спосіб вирішення
1 хв на прочитання06 Серпня 2022
Запорізька АЕС: енергоблоки та машинний зал станції можуть бути заміновані
1 хв на прочитання06 Серпня 2022
Опалювальний сезон в Україні: як газовий шантаж країни-агресора вплине на температуру в оселях
2 хв на прочитання05 Серпня 2022
У Прип`яті та на ЧАЕС побувала відома телеведуча зі своїм проектом Le Маршрутка(ФОТО)
2 хв на прочитання04 Серпня 2022
Більше з GreenPost