Догори
Дати відгук

Законопроект «Про біологічну безпеку та біозахист» обговорили з представниками ВООЗ

На зустрічі обговорювали підсумки минулого року та плани подальшої співпраці на 2022 рік

2 хв на прочитання22 Січня 2022, 20:51
Поділитись:

В Україні відбулася робоча зустріч з керівництвом ВООЗ та представниками Офісу президента і МОЗ. Як пише в своєму пості на фейсбук народний депутат Михайло Радуцький, глава бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт під час зустрічі окремо наголосив, що тісна співпраця дозволяє більш ефективно впроваджувати зміни у сфері охорони здоров’я і позитивно відзначив підготовчу роботу до створення системи громадського здоров’я. Також керівник бюро ВООЗ згадав антитютюновий закон та законодавчі ініціативи з обмеження вживання трансжирів. Боротьба зі шкідливими звичками та здорове харчування – це пріоритети роботи організації.

Під час зустрічі були розглянуті наступні питання та пропозиції:

  • ініціатива щодо обмеження споживання солодких газованих напоїв. Всесвітня організація охорони здоров’я планує у 2022 році провести в Україні репрезентативне дослідження щодо ожиріння у дітей;
  • законопроєкти «Про біологічну безпеку та біозахист», «Про медичні вироби», № 6475-2 «Про допоміжні репродуктивні технології», «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я», «Про подолання туберкульозу в Україні», № 6364 щодо застосування сучасних підходів до профілактики, тестування і лікування ВІЛ-інфекції відповідно до керівних документів ВООЗ.

Представники ВООЗ пообіцяли надати результати дослідження, яке може допомогти у розробці законопроєкту «Про біологічну безпеку та біозахист». Вони також зазначили, що законопроєкти про подолання туберкульозу та боротьбу з ВІЛ-інфекцією мають бути гармонізовані з нормами ЄС.

Читайте також: які медичні послуги оплачує держава, а які – українці?

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.