Догори
Дати відгук

В Україні реєструють сорти гігантської ожини

Незабаром в Україні будуть офіційно зареєстровані нові сорти ожини Натчез (Natchez) та Уошита (Ouachita). Ці сорти були створені в рамках селекційної програми ягідних культур Університету штату Арканзас

2 хв на прочитання02 Квітня 2020, 14:43
pixabay pixabay
Поділитись:

Адміністратор цих сортів у Європі, Global Plant Genetics, планує комерціалізувати Натчез та Уошиту в Україні у співпраці з українським підприємством.  Про це повідомляє ТОВ Фрутек на сайті компанії.

Гігантська ожина

Ожина Натчез “Natchez” – один з найсмачніших прямостоячих сортів ожини. Зростання куща стримане і потрібно докласти чимало зусиль, щоб отримати лозу заміщення. Ягода середньої величини (5г), чорна, блискуча, кругла, дуже смачна. Початок плодоношення припадає на середину липня. Ідеальний десертний сорт.

pixabay

Ожина “Ouachita” - один з чудових сортів арканзаська Університету США, цінується садівниками як десертна, фермерами – як промислова культура – ожина Уошито, солодка, врожайна, Безколючкова, входить в розряд кращих серед пряморослих.

Має ягоди синьо-чорні, яскраві, блискучі – немов лаковані, щільні, соковиті, зібрані в кисті. Досить важкі – до 4-6 г в середній масі, окремі досягають 10 г, до кінця зборів не дрібніє. Придатні до транспортування, касетної фасування, не втрачає товарного вигляду близько 7 днів.

Смак яскравий, десертний. Врожайність до 30 кг / с куща.

pixabay

Ожина в Україні

Йдеться про те, що сторони домовились, що по завершенню реєстрації, Фрутек буде призначено генеральним ліцензіатом сортів ожини Натчез та Уошита на території України з правом видавати суб-ліцензії вітчизняним розсадникам.

Наразі ягідники працюють над створенням фонду високооздоровленого матеріалу ожини Натчез та Уошита, це дасть змогу ліцензованим українським розсадникам відразу отримати доступ до базового матеріалу.

"Вже з наступного сезону вітчизняні виробники фруктів та ягід матимуть змогу придбати якісний сертифікований садивний матеріал ожини нових сортів для закладання плантацій”, – йдеться в повідомленні української компанії.

Нагадаємо, у МОЗ дозволили працювати продуктовим ринкам, проте здійснювати торгівлю харчовими продуктами може тільки зареєстрований оператор ринку за умови дотримання протиепідемічних заходів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.