Догори
Дати відгук

В Україні прогнозують імпорт питної води: все через "неграмотне використання" і клімат

18 вересня – Всесвітній день моніторингу якості води.

2 хв на прочитання18 Вересня 2021, 11:12
Поділитись:

Згідно з прогнозами Інституту водних проблем і меліорації, вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну воду. Як свідчать офіційні дані, в 13-ти областях України уже зараз спостерігається природний дефіцит прісної води належної якості. При цьому лише в 713 сільських населених із понад 26 тисяч використовують привізну воду. 

До дефіциту питної води призведе скидання небезпечних речовин, недостатнє очищення стоків і засмічення річок.

За даними директора Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України Михайла Ромащенка, лише на модернізацію систем водного постачання Україні знадобиться не менше п'яти мільярдів доларів.

"Ситуація є критичною тому, що у нас всі наші системи водопостачання зношені, на шляху транспортування втрачається до 50 відсотків води, яка забирається", - вказує фахівець.

За його словами, Україні терміново необхідно перейти на систему замкненого водооборотного водопостачання.  Тобто треба всі системи обладнувати очисними спорудами, які б давали можливість повторно використовувати воду, а не скидати неочищені води в поверхневі водні об'єкти і забруднювати їх, погіршуючи природну ситуацію.

Михайло Ромащенко також підкреслює,що основними загрозами для кількості та якості питної води в Україні є зміна клімату, яка уже призводить до зменшення річкового стоку та інфільтраційного живлення підземних вод в Україні.

За його словами, наявні запаси придатних для користування підземних вод, які оцінюють у близько 22,5 мільйона кубічних метрів, не здатні вирішити проблему країни в питній воді.

"Суспільство має бути готове до того, що ми перебуваємо у тому періоді часу, який вимагає від нас переосмислення політики поводження з водою в умовах прогресуючого зневоднення території", - каже він.

Джерело: dw.com,  dw.com.

До слова, наразі існує 40 % вірогідність того, що середня температура у світі за наступних п’ять років зросте ще на 1,5 градуса.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.