Догори
Дати відгук

В Україні мешкає птах з унікальним дзьобом

Комар відрізняється від інших птахів своїм дзьобом і шлюбним оперенням.

1 хв на прочитання26 Січня 2021, 15:26
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

На півдні Херсонської області мешкає єдиний в Україні птах із лопатоподібним дзьобом. Про це повідомили на Facebook-сторінці Української природоохоронної групи. 

Цей птах — косар, якого ще називають колпиця. Косар трохи менший за білого лелеку. Окрім дзьоба, має ще одну особливість, яка впадає в око. Під час шлюбних ігрищ на потилиці птаха з’являється красива золотава грива. 

В Україні 200–250 пар гніздує переважно вздовж Чорноморського узбережжя, в інших областях птаха можна зустріти вкрай рідко. Причина — зарегулювання річок, забір води для зрошування, викошування та випалювання очерету, знищення заплавних луків, створення рибницьких ставків на місці кормових біотопів, застосування пестицидів.

Екологи сподіваються, що ухвалення Закону України «Про території Смарагдової мережі» допоможе зберегти водно-болотні угіддя на півдні Херсонщини — один з останніх притулків, де косарі та інші рідкісні види птахів можуть почуватися в безпеці. 

Як ми писали раніше, на Хортиці оселилися рідкісні птахи, які не мешкають в Україні. Першими їх помітили співробітники місцевого заповідника. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.