Догори
Дати відгук

В столиці почали класти нові труби теплотраси (відео)

Планують встановити 100 км труб, що краще зберігають тепло

2 хв на прочитання24 Червня 2020, 22:45
Фото КМДА Фото КМДА
Поділитись:

У Києві активно триває робота над заміною тепломереж. Цього року планують замінити 100 км. В рамках програми підготовки до зими заплановано витратити 450 млн грн. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. 

Зокрема, у Голосіївському районі на проспекті Глушкова повністю міняють теплові трубопроводи, в тому числі магістральні, всього протяжністю близько 3 км. Це 86 будинків, 4 дитсадочки, 2 школи, 1 медичний заклад. 

«Тут тільки за минулу зиму сталося 6 пошкоджень на старих тепломережах, які вже зносилися так, що ламаються від несильного удару», – відзначив Пантелеєв. 

Як пояснив начальник відділу з експлуатації теплових мереж Київтеплоенерго Олександр Пилипишин, труби, які встановлюють зараз на Глушкова, значно відрізняються від тих, які були тут досі. Нові мають сучасну теплоізоляцію і захисну поліуретанову оболонку, що дозволяє трубам служити набагато довше: їх нормативний термін експлуатації складає 40-50 років проти 20 років у старих труб. Коштує цей проєкт 70 млн грн. Крім того, такі труби набагато краще зберігають тепло води, отже оселі киян будуть краще обігріватися.

За словами Пилипишина, зараз така ж заміна труб в рамках ремонтів і реконструкцій проводиться по всьому Києву на найбільш зношених ділянках. Петро Пантелеєв додав, що київський теплоенергетичний комплекс – один із трьох найбільших у Європі. Сьогодні його зношеність досягає 80%. За результатами незалежного аудиту, щоб утримати ситуацію – потрібно у найближчі 5 років міняти не менше 100 км щороку, а найоптимальніше – 170 км кожного року. 

Минулого року, нагадав заступник міського голови, у Києві було замінено 130 км тепломереж.

 

Нагадаємо, теплові пункти виправлять вади централізованого опалення.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго