Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • В РФ порушили кримінальну справу стосовно прокурора та суддів МКС, які видали ордер на арешт Путіна

В РФ порушили кримінальну справу стосовно прокурора та суддів МКС, які видали ордер на арешт Путіна

Російські слідчі вважають, що кримінальне переслідування має свідомо незаконний характер, оскільки є безпідставним.

2 хв на прочитання20 Березня 2023, 16:07
Поділитись:

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу стосовно прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Ахмад Хана, суддів Міжнародного кримінального суду Томоко Акане, Розаріо Сальваторе Айтали та Серхіо Херардіо Угальде Годінеса.

У Слідчому комітеті РФ заявили, що на підставі клопотання прокурора Міжнародного кримінального суду до Палати попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду для отримання ордера на арешт громадян Російської Федерації судді МКС «винесли незаконні рішення про арешт Президента Російської Федерації й Уповноваженого при Президентові Російської Федерації з прав дитини».

«Кримінальне переслідування має свідомо незаконний характер, оскільки підстав для притягнення до кримінальної відповідальності немає», — вважають у російському Слідчому комітеті. У відомстві зазначили, що  глави держав користуються абсолютним імунітетом від юрисдикції іноземних держав.

У діях прокурора Міжнародного кримінального суду російські слідчі вбачають притягнення свідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднане з незаконним звинуваченням особи у скоєнні тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і навіть приготування до нападу на представника іноземної держави, котрий користується міжнародним захистом, з метою ускладнення міжнародних відносин. А в діях суддів Міжнародного кримінального суду — ознаки свідомо незаконного взяття під варту, а також приготування до нападу на представника іноземної держави, що користується міжнародним захистом, з метою ускладнення міжнародних відносин.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна та уповноваженої при президенті РФ із прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Ми вже писали, що «за затримання Путіна тепер можна заробити до 5 млн доларів»: які наслідки рішення МКС видати ордер на арешт президента РФ.

Окрім того, поплічниці Путіна теж доведеться відповідати: допомагала викрадати українських дітей, але вибовкала факти викрадення.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Росія втрачає в Україні в середньому 4,3 танка на день
2 хв на прочитання27 хвилин тому
Ракети з моря і дрони: РФ готує нову комбіновану атаку по Україні
1 хв на прочитання3 години тому
США готують пакет оборонної допомоги Україні на $300 мільйонів– ЗМІ
1 хв на прочитання4 години тому
Українські військові у Бахмуті, лютий 2023 року. Фото: Reuters
Росія скоро повністю втратить Бахмут: українські військові оточують ворога
1 хв на прочитанняВчора
По об’єктах енергосистеми України випущено вже понад 1200 ракет і дронів, – Укренерго
1 хв на прочитанняВчора
Нічна атака на Київ: внаслідок падіння уламків є жертви та руйнування в різних районах міста
1 хв на прочитанняВчора
Американський сенатор, який сказав «росіяни вмирають» і «ніколи так вдало ми не витрачали гроші», готовий постати перед судом
3 хв на прочитання29 Травня 2023
Путін підписав закон, що посилює режим воєнного стану на окупованих Росією територіях України
1 хв на прочитання29 Травня 2023